"Artık olgunlaştım"

Trabzon Lisesi Futbol Takımı ile dünya şampiyonluğu yaşadıktan sonra 2008 yılında Ersun Yanal tarafında Trabzonspor A Takımı’na alınan Barış Memiş, bordo-mavili takımda yeni ‘Gökdeniz’ olarak gösterilip 61 numaralı formayı teslim almıştı. Başarılı perform

Trabzon Lisesi Futbol Takımı ile dünya şampiyonluğu yaşadıktan sonra 2008 yılında Ersun Yanal tarafında Trabzonspor A Takımı’na alınan Barış Memiş, bordo-mavili takımda yeni ‘Gökdeniz’ olarak gösterilip 61 numaralı formayı teslim almıştı. Başarılı performansını devam ettiremeyen Barış, kiralık olarak gönderildiği Karşıyaka’da doping cezası alınca uzun süre futboldan uzak kaldı.
Bu sezon 1461 Trabzon takımında kiralık olarak forma giyen 23 yaşındaki Barış Memiş, yaptığı açıklamada genç yaşına rağmen bir futbolcunun yaşayabileceği her şeyi yaşadığını kaydetti.

“BEN YAŞAYACAĞIM HER ŞEYİ YAŞADIM. YETERİNCE OLGUNLAŞTIM”
Trabzon Lisesi takımıyla dünya şampiyonu olduklarını anlatan Barış, “Orada bireysel olarak çok iyi performans gösterdim. Sonra Trabzon halkı hocalarımızın dikkatini çektim. 17 yaşımdayken Ersun Yanal beni A takıma aldı. Görev aldığım süre içinde iyi oynadığıma inanıyorum. Trabzon halkı benden çok şey bekliyordu. Geleceğin yıldızı olarak bakıyordu. Ülke gündemine oturduğum günler oldu. Ama daha sonra bunu kaldırmak kolay olmadı. Bana göre yaşım itibariyle erken değildi. Tam zamanında gitmiştim A takıma. Belki altyapıdaki eğitimim iyi değildi. Belki de çevremde beni kontrol eden insan yoktu. Genç yaşta şöhretin ağırlığını kaldırmak kolay değil. Kazandığım paraları görünce bunu kaldıramadık ve neticede bir yıl başka bir kulübe gittim. Ondan sonra da farklı olaylar karşılaştım. Şanssız olaylardı ama demek ki yaşanması gerekiyordu. Her yaşanan olaydan bir ders çıkarmak lazım. Yaşadığım olayların gelecek yıllarda hayatıma olumlu yansıyacağını düşünüyorum. 23 yaşımdayım ve çoğu insandan daha tecrübeliyim. İnsanlar hayatla ilgili bazı şeyler anlatırken içimden (Bana ne anlatıyorsun, benim yaşadıklarımı sen yaşadın mı? ) diye geçiriyorum. Kırılmasınlar diye içimden geçiriyorum. Ben yaşayacağım her şeyi yaşadım. Yeterince olgunlaştım” dedi.

“BENİM İÇİN ARTIK HER MAÇ HER İDMAN, HER GÜN ÇOK ÖNEMLİ”
1461 Trabzon’a bir yıl kiralık geldiğini ve burasını hayatının çıkış noktası olarak gördüğünü ifade eden Trabzonlu futbolcu, “ Benim için artık her maç her idman, her gün çok önemli. Çünkü yapabileceklerimin neler olduğunu çok iyi biliyorum. Eskiden belki bunun farkında değildim. Burada başarılı olarak Trabzonspor’da yarım bıraktığım işi tamamlamak istiyorum. Bir çöküş yaşadım ama bunu atlatmam gerekiyordu. Çok şükür atlattım. Futbola döneli yaklaşık 2 ay oldu. Uzun süre uzak kaldım. Yavaş yavaş ayağım alıştı. Şu anda hiçbir mazeretim kalmadı. İyi bir kamp dönemi geçirdim. Sahaya çıktığımda kimseye sabredin deme şansım yok. Artık zamanı geldi. Şu anda kariyerimin patlatma noktasındayım. Burada bazı şeyleri başarabilirsem merdivenleri tekrar çıkmaya başlayacağım. Başaramayıp yine eski Barış olursam en dibe vururum. Bunu düşünmesi bile beni kahrediyor. Bana herkes destek veriyor. İnşallah benim için her şey çok güzel olacak” diye konuştu.


Şenol Güneş’in kendisini yakından takip ettiğini anlatan Barış Memiş, “Trabzonspor’a ne zaman alınacağım çok önemli değil. Başarılı olduğum zaman zaten gündemde kalacağımı biliyorum. Burada bir yıl kiralığım. Benim tek hedefim bir yıl sonra gözlerimi Trabzonspor’da açmak. Başka hiçbir şey düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

“SOKAKTAKİ ÇOCUKLAR TOPA BARIŞ MEMİŞ GİBİ VURUYORUM DESİNLER”

“KULÜBÜN VERDİĞİ PARAYI HEMEN HARCAMAK İSTERDİM”

2.SAYFADA

[PAGE]“SOKAKTAKİ ÇOCUKLAR TOPA BARIŞ MEMİŞ GİBİ VURUYORUM DESİNLER”
Trabzonspor’da sembol futbolcular arasında olmak istediğini belirten Barış şöyle devam etti:
“Yeni Gökdeniz sensin dediler ve 61 numaralı formayı verdiler. Yeniden bunları düşünüyorum. Trabzonspor’da sembol isim olma düşüncesi bile beni çok mutlu ediyor. Buna yakın olduğuma inanıyorum. Başarmamam için hiçbir neden yok. Benim en büyük hayalim; sokakta futbol oynayan çocukların (Topa Barış Memiş gibi vuruyorum) demeleri. Trabzon bizim doğduğumuz ve öleceğimiz şehir. Uzun yıllar memleketimin takımına hizmet etmek istiyorum. Şehirdeki insanlar benden ufacık bir hamle bekliyor. Trabzon’da başarılı olmak zorundasın. Başarı olduğun sürece halkın gönlünde taht kurarsın. Başarısız olduğun zaman yerini arkadan gelenler dolduracaktır”

“KULÜBÜN VERDİĞİ PARAYI HEMEN HARCAMAK İSTERDİM”
Gençlikte kazanılan şeylerin bir anda kaybedileceğini çok iyi öğrendiğini söyleyen Barış Memiş, “Gençlere tavsiyem; ne oldum delisi olmayacaksın. Şenol hocanın bir açıklaması vardı, (Barış, Song’tan iki kat daha az çalışıyor) diye. Her gün herkesten daha fazla çalışmam gerektiğini söylerdi. Kazandığın parayı çevrende iyi idare edebilecek insanlar olması gerekiyor. Kulüp, bize prim öderdi hemen gidip harcamak isterdim. Çünkü ertesi hafta bir daha gelecek diye düşünüyordum.

 

baris.20130114161007.jpg

Sen iyi olduğun sürece para her hafta her ay geliyor. Çok ince bir çizgi bu. Genç futbolcunun bunu kendi başına ayarlama şansı yok. Eskiden sadece ailemizin desteğiyle oynarken, bir bakıyorsun önüne milyarlar geliyor. Bunu kontrol etmek çok zor. Paranın altında eziliyorsun. Arkadaşlara tavsiyem, çok çalışsınlar. İlk sırada para olmamalı. Parayı düşünürlerse benim yaşadığım bütün sıkıntıları onlar da yaşarlar. Benim bir şansım vardı o da Trabzonspor patentli olmam. Bu yüzden bir şans daha bulabildim. Onların bu şansı da olmayabilir. Ben her gün odamda tek kalınca maddi manevi neler kaybettiğimi düşünüyorum. Kendimle hesaplaşıyorum. Geriden gelenlerin beni geçmesi, daha iyi yerlerde oynamasını düşünüp kendi kendimi yiyorum. Kendi yapabileceklerimi de başkalarının yapabileceklerini de biliyorum. Ben neden buradayım diyorum. Feci şeyler kaybettiğimin farkındayım ama her şeyin de bir sebebi vardır. Bu da belki de Allah’ın bir vesilesidir. Çalıştığım takdirde güzel günler gelecektir” şeklinde sözlerini tamamladı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
deli gibi seven
deli gibi seven - 7 yıl Önce

sevgili baris istersen cok buyük bir yildiz olursun.agzini sim sıkı kapatip,hic kimsenin etlisine sütlusune karismayip sadece calisip bu isi basarirsin.sana 2008 de almanyadada soylemistim. cabuk ve tek tpo oynamalisin o zaman cok fazla top tutup hep kaybediyordun toplari....kologlu

deli gibi seven
deli gibi seven - 7 yıl Önce

bak kendin diyorsun 23 yasimdayim diye, kimler trabzonsporumla tavan yapti ve kactilar.ama siz o sehrin cocuklarisiniz.sizinle basarili olmasi trabzonsporumun bizi ayriyeten cok daha fazla gururlandirir.fizik gucunu yukselt ve cabuk tek top oyna...kologlu

.

abdullah KAMALİ
abdullah KAMALİ - 7 yıl Önce

Bırak bu ayakları BARIŞ efendi top oyna bir maça damganı vur. sadece konuşuyorsun icraat mafiş

SIRADAKİ HABER

banner441