alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Altay ligden çekilebilir

Altay Kulübü önümüzdeki sezon ligden çekilebileceğini duyurdu. Altay'ın resmi internet sayfasından yapılan açıklamada: "Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından Disiplin Talimatının 58.maddesinde yapılan değişiklik ile şike ve teşvik primi ver

Spor 01.05.2012, 14:31
Altay ligden çekilebilir

Altay Kulübü önümüzdeki sezon ligden çekilebileceğini duyurdu.

 

Altay'ın resmi internet sayfasından yapılan açıklamada: "Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından Disiplin Talimatının 58.maddesinde yapılan değişiklik ile şike ve teşvik primi verilmesi olaylarına karışan kulüplere verilecek cezalarda değişiklik yapılmasına ve hatta bu cezaların gerektiğinde ertelenmesine yol açılmış bulunmaktadır.

Böyle bir değişikliğin 26 Ocak 2012 tarihinde yapılan Futbol Federasyonu Genel Kuruluna katılan kulüpler ve ilgili meslek kuruluşları temsilcileri tarafından ret edilmiş olmasına rağmen kısa bir süre sonra genel kurul kararının aksine Federasyon Yönetim Kurulu tarafından gerçekleştirilmesinin kabul edilemez olduğu ve futbolun asli unsurlarının görüşlerinin aksine dayatma içerdiği açıktır.

2011 Temmuz ayından beri, Türk futbolu herkesin bildiği, dile getirdiği ancak yokmuş gibi davranmayı tercih ettiği kirlilikten kurtulma yolunda eline geçen fırsatı değerlendirememiştir. Maalesef bugün gelinen noktada futbol ve kulüp yöneticilerinin futbol algısının gelişen, dinamik, dünya ile entegre olmuş Türk ulusunun gelişmişlik düzeyinin altında kaldığı, evrensel hukuk kuralları ile uygar dünyanın yerleşmiş değerleri ile çelişen, şark usülü kurnazlıklar ile tüm toplumun aklı ile alay eder tarzda hareket etmekte ısrarlı olduklarını ortaya koymuştur.

Hukukun temeli suçluları affetmek değil bilakis mağdurların zararlarını telafi etmek olmalıdır. Diğer türlü davranışın kamuoyu vicdanını zedeleyeceği ve toplumda dayanak bulamayacağı açıktır.

Futboldaki kirlilikten, spora siyaset karışmasından, şike ve teşvikten bugüne kadar en fazla zarar gören Altay Spor Kulübü olarak, eskiden olduğu gibi bugün de temiz futbol için çabalayacağımıza, zararlarımız giderilene ve mağduriyetimiz ortadan kaldırılana kadar olaya karışan ve gereğini yapmayan kişi ve kuruluşlar hakkında ülke içi ve ülke dışında her türlü yasal hakkımıza kullanacağımızın bilinmesini isteriz.

Ayrıca son kararlı ile futbolun kendisini temizleme niyetinin samimi olmadığının, herkesin dilindeki Türk Futbolunun menfaatleri klişesinin etik menfaat değil maddi menfaat olarak algılandığını üzülerek görmekteyiz. Yine şikenin ve teşvik eylemlerinin sahaya yansımadığı şeklindeki açıklamanın devam eden şike davasını, ayrıca dosyanın sevk edildiği P.F.D.K müstakbel kararlarına müdahale anlamı taşıdığı ve yargılamayı etkileyeceği ortadadır. Artık bunun böyle gitmeyeceği, bu tip hareket ve kararların devamı halinde, uzun vadede Türk Futbolunun imajının üçüncü dünya ülkeleri düzeyine ineceği kanısındayız.

Türk halkının büyük çoğunluğunun da bu durumdan rahatsız olduğu bilinci ile Haziran ayında yapılacak Altay Spor Kulübü Genel Kurulunda, önümüzdeki sezon lige katılma taahhüdünü Federasyona verilmemesi konusunun görüşülmesini de gündeme almaya kararlıyız. 100 yıllık tarihe sahip olan BÜYÜK ALTAY KULÜBÜ’NÜN önümüzdeki sezon liglere katılmama kararı alma düşüncesinin vicdani sorumluluğunu, bu kararı alan kişi ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Bizim gibi düşünen, temiz futbolu özleyen, kirlilikten ve bu oyunlardan sıkılan tüm Kulüpleri ve kuruluşları de bu haksızlıklara boyun eğmemeye, birlikte hareket etmeye, sessiz çoğunluğun birlikte hareket etmesi halinde kirliliğin devamını isteyenlerden çok daha güçlü olduklarını göstermeye çağırıyoruz.
Sloganımız eskiden olduğu gibi temiz Kulüp, temiz futbol olacaktır.

Saygılarımızla.

Altay Spor Kulübü adına
Başkan
Ömer HIZLIOK"


Yorumlar (11)
Onur Reis 10 yıl önce
safları sıklaştırma vaktidir. Bir an önce federasyona karşı cephe oluşturulmalıdır.
ÖMER GÜN 10 yıl önce
Bu duruşu başta Trabzonspor, G.Saray,Bursaspor ve diğer sağlam Anadolu kulüplerinden bekliyoruz.
delitay 10 yıl önce
altay külübünü tutunmuş olduğu tavır ve çok isabetli açıklamalarından dolayı taktir ve tebrik ediyorum
vedabusesi 10 yıl önce
kulüp yönetmek budur tepkiyi böyle vereceksın helal olsun ! başka cözüm ANADOLU ligi kurup diger 3 takımı kendı aralarında oynatacaksın
ismar 10 yıl önce
taraftar fazlalığı ile onun bunun hakkını,kupasını çalmakla,fazla parasının olmasıyla,lobicilikle,aleverelikle olmuyor Altay gibi dürüst ve dik olmayla oluyor Altay siz bağzı kendini büyük sananlardan daha büyüksünüz sonuna kadar destekliyoruz.
Okan Kalafat 10 yıl önce
Altay yönetiminin açıklamalarını doğru bulsakta Altay'ın Koca bir ağacın yanında bir çimen kadar küçük olduğunu düşünürsek ligden çekilmelerinin TFF umrunda dahi olmucağının kaanatindeyim ki zaten bu blöften öteye geçemez.Bu işte siyaset var Demirören'i kim getirdi TFF başına durup dururken.Hangi başarısı kaile alınarak bu kadar oy topladı.UEFA harici kimsenin adaletli karar vereceğine inanmıyorum.Fenerbahçe süreci uzatmak için elinden geleni yaptı bu Fenerbahçe büyüklüğü değil Fanatizm'dir.! Holiganlıktır.! İçip içip sarhoş olup sağa sola dadanıp yıkıp dağıtıp ondan sonrada ayılınca hiçbirşey hatırlamamaktır Fenerbahçe zihniyeti..!
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Helal olsun Altay'a işte bu ya böyle takımların sayısının artması lazım yeter artık!!!
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Biz de çekilelim bu KİRLİ VE ŞİKECİ ligden HEMEN!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@