banner556

Alanzinho sırasını bekliyor

Trabzonspor'un Breziyalı oyuncusu Alanzinho, Galatasaray'da forma giyen eski takım arkadaşı Selçuk İnan'ın Türkiye'de gördüğü en yetenekli Türk oyuncu olduğunu söyledi.Kulüp dergisinde bordo-mavili  taraftarların sorularını yanıtlayan Alanzinho,  en özel

Spor 26.09.2013, 10:16
Alanzinho sırasını bekliyor

Trabzonspor'un Breziyalı oyuncusu Alanzinho, Galatasaray'da forma giyen eski takım arkadaşı Selçuk İnan'ın Türkiye'de gördüğü en yetenekli Türk oyuncu olduğunu söyledi.

Kulüp dergisinde bordo-mavili  taraftarların sorularını yanıtlayan Alanzinho,  en özel oyuncunun Selçuk İnan olduğunu belirterek,"İnanılmaz yetenekli bir fubolcu. Gördüğüm en iyi Türk oyuncu" dedi.

Son haftalarda forma şansı bulamayan Alanzinho, her oyuncunun forma giymek isteyeceğini belirterek, "Oynayamayınca oyuncunun motivasyonu düşer ama ben elimden geleni yapıp, çalışıyorum, antrenmanlarıma devam ediyorum, sıramın gelmesini bekliyorum" diye konuştu.

Kendisini bugüne kadar en çok zorlayan oyuncunun Egemen Korkmaz olduğunu söyleyen Alanzinho, "Hem beraber hem de karşılıklı oynadım. Beraber oynadığımız dönemde antrenmanlarda bile beni çok zorlardı" ifadesini kullandı.


Alanzinho, takımda forvet eksikliği yaşanıp yaşanmadığı ile ilgili soru üzerine ise şunları söyledi:

"Takımdaki bütün sorunlar ortaktır. Hiç bir zaman tek başına savunma, orta saha ve golcülere tek başına kabahat yüklenilmemeli. Olaya diğer tarafından bakacak olursak forvetler eğer günlerinde değilse o zaman orta saha oyuncuları, hatta savunmadaki futbolcuların sorumluluk alıp gerekirse ileriye gidip gol aramaları gerekiyor. Dolayısıyla bu ortak bir sorundur. Kesinlikle isimlere yüklenilemez."

Bordo-mavili taraftarları çok sevdiğini ifade eden Alanzinho, "Şu ana kadar gördüğüm bütün taraftarladan farklılar, özeller. 5 sene onlarla çok iyi bir ilişkim var" diye konuştu.

Alanzinho, haziran ayında Brezilya'da evleneceğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar (2)
Ozgur Gundes 7 yıl önce
Hoca Ali yi soğutma lütfen, sık sık oyuna al, ondan iyi , sonucu değiştirebilcek yedek bulamayız...
bordo mavi ts 7 yıl önce
sayın BAŞKANİM alanzinhonun yerine iyi futbolcu almadan lütfen ALİYİ burak gibi postalamayın saygılar.....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@