7m

7m

hyundai

Akyazı projesi ''tamam''

Trabzon'un ve Türkiye'nin en büyük prestij projelerinden Akyazı projesinin önünde hiçbir engel kalmadı. Ankara 10. İdare Mahkemesi Mimarlar Odası Trabzon Şubesi'nin dolgu ve tahkimat ihalesinin iptali için TOKİ aleyhine açtığı davayı reddetti. Mahkeme yür

Spor 13.01.2012, 12:37
Akyazı projesi ''tamam''

Trabzon'un ve Türkiye'nin en büyük prestij projelerinden Akyazı projesinin önünde hiçbir engel kalmadı. Ankara 10. İdare Mahkemesi Mimarlar Odası Trabzon Şubesi'nin dolgu ve tahkimat ihalesinin iptali için TOKİ aleyhine açtığı davayı reddetti. Mahkeme yürütmeyi durdurma istemi için gerekli şartların oluşmadığına hükmetti.

Geçen yıl Nisan ayında TMMOB Mimarlar Odası Trabzon Şubesi tarafından Danıştay 6. Dairesi'ne yapılan başvuruyla Akyazı projesi hakkında yürütmeyi durdurma kararı verilmişti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kuruluşunun ardından yürütmeyi durdurma kararına itiraz edildi. 6 Ekim 2011 tarihinde Danıştay 6. Dairesi Yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı. Bu karar üzerine Akyazı'da dolgu çalışmaları yeniden başladı.

Plana itirazından sonuç alamayan Mimarlar Odası Trabzon Şubesi bu kez de Akyazı'nın yapımı için gerekli olan dolgu ve tahkimat ihalesinin iptali ve yürütmenin durdurulması için Ankara 10. İdare Mahkemesi'ne ayrı bir dava açtı. Geçtiğimiz günlerde dava sonuçlandı. Mahkeme dosyanın incelenmesi sonucunda yürütmeyi durdurma isteminin reddine karar verdi. Bu sayede Akyazı projesinin devam etmesi hiçbir hukuki engel kalmadı.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, mahkemenin kararını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Akyazı'nın 2 yıl içinde tamamlanmasını beklediklerini ifade eden Bakan Bayraktar, "Akyazı, Trabzon için önemli kazanımdır. Sadece bir futbol stadyumu, bir spor kompleksi değil.

Trabzon'la, Akçaabat'ın bütünleşmesini sağlayacak, önemli bir kazanımdır. Trabzon'un yüzde 95'i bu projeyi istiyor. Halka ve devlete rağmen bir şey yapamazsınız, bu devlet de istiyor, millet de istiyor. Bu proje yapılacak." diye konuştu.


Yorumlar (9)
BOZKURT 10 yıl önce
Mimarlar Odası mı nesin sus ve yerine otur artık Trabzon'u rezil ettiğiniz yeter.
EFSANE TS 10 yıl önce
Ben bayraktarı çok seviyorum adam trabzon ve trabzonspor için resmen çırpınıyor ayrıca birşey eklemek istiyorum sayın bayraktar bu öyle bire stad olmalı ki türkiyenin en iyi en güzek en konforlu ve en büyüleyici stadı olmalı çünkü bu kompleks trabzonun simgesi olucak basında okuyoruz en süper stad bursanın bjk nin olucak filan yazıyor ama sayın bayraktar bu stad sizin memleketinize yaptığınız bir stad en iyisi bizimki olmalı ayrıca stadın üstü kapanmalı çünkü 10 ay yağış oluyor bizim bölgede hadi sayın bakanım sana güveniyoruz ellerinizden öpüyorum
ismar 10 yıl önce
Yeni Stadımıza 7.Kupamızla gitmek istiyoruz,TFF vermezse UEFA verecek,FB vermek istemesede A LA CA ĞIZZZZ
altuntastelfs 10 yıl önce
simdi bu mimarlar odasina sormak lazim, hani siz akyazi projesine degil orda yapilacak büyük limana karsiydiniz.sizler görünen o ki trabzona yatirima karsisiniz.trabzonun büyümesini engelleyeceginize trabzondaki carpik yapilasmalarla ugrassaniz daha iyi olacak.
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Oh bee Avni Akerden kurtuluyoruz :D O stat bize uğursuz geliyor, Akyazı'yla inş yeni şampiyonluklar gelecek...
penalti 10 yıl önce
bu projenin durmasına neden olanlar bunun cezasını çekmeyeceklermi kim durdurmasına neden olmuş ise maddi manevi cezasını kanun versin
whiteflag 10 yıl önce
arkadaşlar bence hep aynı ağızdan stadın kapasitesi 61 bin olması için uğraş verelim böyle bir numara nerede var hadi hep beraber kapasite 61 bin için seferberlik ilan edelim zonguldaktan sevgi ve saygılarımla
Karaman 10 yıl önce
kimleri 61 bin olsun diyor ozaman o stad hep bos kalir kesinlikle dolmaz yarisi bos kalir bence 42 bin kisilik stad tam bizi göre cogunlukla full ceker hemde full daima daha iyi görüntü verir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@