banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Akyazı için neler söylediler

Yapımına 2007 yılında başlanan ve dolgusu tamamlanmak üzere olan Akyazı spor kompleksi için Trabzon’da bulunan siyasi partilerin il başkanları düşünceleri Haber61.NET aktardı.MHP’ye göre Akyazı’da Bahane üretiliyorMilliyetçi Hareket Patisi İl Başkanı(MHP)

Spor 24.12.2012, 14:37
Akyazı için neler söylediler

Yapımına 2007 yılında başlanan ve dolgusu tamamlanmak üzere olan Akyazı spor kompleksi için Trabzon’da bulunan siyasi partilerin il başkanları düşünceleri Haber61.NET aktardı.

MHP’ye göre Akyazı’da Bahane üretiliyor

Milliyetçi Hareket Patisi İl Başkanı(MHP) Mummaer , ”Bu proje üstünden çok oyun var. 600 bin metre kareden ihale edildi sonra bunu 980 bine çıkarıldı. Ne yapılacağı söylenmiyor. Şimdi bu projenin istimlâk bedelleri ödendi mi? Orada istimlak edilmeyen yerler var. İstimlak bedelleri ödenmiyor ama kimseye sorulmadan dolgu yapılıyor. Burada ne olacak ne olmayacak yetkililer bunları açıklasınlar.”dedi.

Demeli, “En önemlisi 5 yıldır yapılıda yapılacak dendi, daha dolgusu bitmedi. Güya bu sene bitecekti ama bitmedi. Bahane olarak ta Akyazı için açılan dava gerekçe gösterildi.  Orada bir deniz olayı oldu, dolgunun yarısının deniz aldı. Sonra çalışanların parası verilmedi. Bu da bilinçli şekilde yapılıyor. Yarın birilerine 600 dönümden fazla olan o alanlar ihale edilecek (!) Desinler ki yok böyle bir şey. Rant var orada. Belediye Başkan orada “2015 2016 yılında maç oynatacağız “dedi. Sanırım şaşırdı.”şeklinde konuştu.

 

CHP yalan söylüyorlar diyor

 

[PAGE]

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yavuz Karan, “Akyazı tamamlanmak zorunda ve sonunda tamamlanacak. Belediye başkanı diyor ki "Akyazı'yı  biz yapıyoruz" Sanki lütuf bağışlıyorlar Akyazı karşılığında biz nereleri  veriyoruz. Trabzon’un kalbi sayılacak Avni Aker ve etrafında bulunan bölümü veriyoruz. 60 dönüm alanı bağışlıyoruz. Sonra bunlar bu bölgede neler yapacaklar bilmiyoruz. Buraları kime peşkeş çekecekler Allah bilir. Buralar önemli yerler. “dedi.

Karan, “ Kayseri, Bursa Antalya ve  Rize statları yapıldı. Ancak Anadolu da futbolda devrim yapmış kent Trabzon’un stadı yapılmadı. Yapacaklar stadı ama bir senede falan değil.  Yalan konuşuyorlar Akyazı stadının daha projesi bile belli değil. Birde buraya kafalarına göre yapamazlar. Burası dolgu alanı dolgu alanına göre proje yapılır.”söyledi

AK Parti:  her şey tamam bitiyor

 

[PAGE]

AK Parti İl Başkanı Adnan Günnar, “ Trabzonspor büyük bir kompleks sahibi olsun diye elimizden geleni yapıyoruz. Sırf Trabzonspor için sayın başbakanımız bir yasa değişikliği yaparak denize dolguyu sağlamıştır. Akyazı’da çok önemli oranda dolgu sahası oluşturulmuştur. Bu yılsonu itibariyle de bu dolgu bitecektir. Akyazı’nın ihalesi de yapılacaktır. Her şey hazırlanmış bitme aşamasındadır.”dedi. 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
adil türk 8 yıl önce
Dolgu alanına yapılacak proje daha zordur.Bakalım daha ne kadar bekleyeceğiz.Bu proje bir şekilde ertelenmiştir ,geciktirilmiştir.Bilinçli mi yapılmış yoksa bir senaryomudur bunu bilenler bilir.
MEHMET KÜÇÜK 8 yıl önce
Akyazı konusunda kimseye inancımız kalmadı.Trabzonspora saha yapılmasını isdemiyenler ,bizi kandırıyor.Secim zamanı gündeme gelir,sonra unutulur.TRABZONA YAZIK OLUYOR.
MEHMET KÜÇÜK 8 yıl önce
Trabzonda siyasiler sadece konuşuyor.Kamuoyu yaratmasını bilmiyor.Akyzı konusunda ve diğer konuda calışma yürütmüyor.Ançak trabzon halkını kandırıyor oyunu alıyor,sonra unutuyor.Trabzon halkı kandırılacak halk olmadığını gösderecek.
metin ertem 8 yıl önce
geçen hafta bursadaydım ilk defa gitmiştim ve şunu gördüm bursanın yeni stadı neredeyse bitmek üzere ama bizim akyazı herhalde bi 10-15 sene sürer gibi geliyor bana bize stad değil çalınan şampiyonuklarımız lazım....
bülent aydemir 8 yıl önce
ankaranın bir semtine harcanan para 8 senedir söz konusu olan akyazıya harcanmamıştır;6-7 ilde stat temelleri atılmıştır ;trabzonda oy için stat temelleri atılmıyor;yok dolgu bitecekmiş,yazın ortalarında dolgunun yüzde 90 ı biten dolguda daha neyi bekliyorsunuz ????????????? oy kaygısı ,AYIPTIR BU ŞEHRİN İNSANLARINI APTAL YERİNE KOYMAYIN LÜTFEN,TRABZONLU OLUN,TRABZONA YAKIŞIR İCRAAT YAPIN SAYGILARIMLA
murat çebi 8 yıl önce
bence bu akyazı olayı gereksiz deniz kenarına üstelik dolgu sahasına stad yapılmamalı ,avni akeri yıkıp daha modern ve büyük bir stad yapılır 19 mayıs spor salonu ve antreman alanıda dahil edilip birde kapalı spor tesisi yapılır geri kalan boşluklarsa bırakılır ...sehrin ortasında ikinci bir meydan olur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@