AKP'li Bakan Kılıç'tan üç skandal daha

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve ekibinin yer aldığı skandallar Meclis’e önerge oldu.Olimpiyat oyunlarında danışmanına kendi kartını verdiği için uyarı alan Spor Bakanı Suat Kılıç ve ekibinin yer aldığı skandallar Meclis’e önerge oldu.  İşte bilinmeye

Spor 08.10.2012, 13:07
AKP'li Bakan Kılıç'tan üç skandal daha

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve ekibinin yer aldığı skandallar Meclis’e önerge oldu.

Olimpiyat oyunlarında danışmanına kendi kartını verdiği için uyarı alan Spor Bakanı Suat Kılıç ve ekibinin yer aldığı skandallar Meclis’e önerge oldu. 
 
İşte bilinmeyenler:
 
Spor Bakanı Suat Kılıç’ın, İngiltere’deki 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda ekibiyle birlikte yer aldığı skandallar Meclis’e soru önergesi oldu. Kendisine ait Olimpiyat Kartı’nı danışmanına verdiği ortaya çıkan ve bu nedenle Türk heyetinin uyarılmasına sebebiyet veren Kılıç’ın, “Ben niye madalya veremiyorum” diye kızdığı da öğrenildi.
 
2020 avantajını kaybettik
CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, bir süre önce Meclis Başkanlığı’na ilginç bir soru önergesi verdi. 
 
Olimpiyat oyunlarında yaşanan skandalları sıralayan Gök, ilgili bakan Suat Kılıç’tan sorularına cevap istedi. Gök, 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nın ev sahipliği için Tokyo ve Madrid’le beraber ‘aday kent’ hakkı eden İstanbul’un, Bakan Kılıç’ın bin sayfalık kesin başvuru dosyasını bekletmesi nedeniyle avantajı yitirdiğimizi iddia etti.
 
Türk Olimpiyat kafilesinin 2012 Londra Oyunları’nda 4 ciddi uyarı aldığını hatırlatan Gök, bunun moralleri bozduğunu ve umutları kırdığını kaydetti.
 
İŞTE O SKANDALLAR:
 
1- KEBAP SİPARİŞİ: Olimpiyat Köyü’ne Londra’daki bir Türk restoranından yemek sipariş eden bakanlık yöneticilerinin ‘oyunlara su şişesi bile sokamazsınız’ diye uyarıldıklarını biliyor musunuz? Sipariş bilginiz dahilinde mi yapılmıştır?
 
2- DERİ KOLTUK: Olimpiyat Komitesi Başkanı Jacques Roque protokolde standart koltuklarda otururken korumaların, Bakan Suat Kılıç’a şeref salonundan deri koltuk getirmesi yakışık almış mıdır?
 
3- MADALYA ÇIKIŞI: Başarılı sporcuların madalya töreninde ‘Niye ben madalya vermiyorum’ diye serzeniş­te bulunmanızın duyulması üzerine Olimpiyat Komitesi’nin tepkisini çektiğiniz doğru mu?
Yorumlar (2)
polat alemdar 8 yıl önce
bu adamdan bakan ayıdan adam olmaz.... fenerin bekcisi kurtarıcısı...
bordo bereli 8 yıl önce
Şimdi size bir tekerleme

Bu Bakanı saklasaktamı olimpiyatları alsak

Saklamasaktamı olimpiyatlara katılsak

Gelişmelerden Haberdar Olun

@