Adım adım Aydınlar'ın istifası

Türk futbolu en kritik dönemeçte. Peki bu noktaya nasıl gelindi? İşte 3 Temmuz 2011'de Aziz Yıldırım ve diğer bir çok ismin gözaltına alınmasıyla başlayıp 31 Ocak 2012 tarihi itibariyle; TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, TFF 1. Başkanvekili Göksel Gümüşdağ

Spor 31.01.2012, 19:27
Adım adım Aydınlar'ın istifası

Türk futbolu en kritik dönemeçte. Peki bu noktaya nasıl gelindi? İşte 3 Temmuz 2011'de Aziz Yıldırım ve diğer bir çok ismin gözaltına alınmasıyla başlayıp 31 Ocak 2012 tarihi itibariyle; TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, TFF 1. Başkanvekili Göksel Gümüşdağ ve TFF 2. Başkanvekili Lutfi Arıboğan'ın istifasına kadar geçen süreç.

1-Futbolda şike iddialarına yönelik 3 Temmuz'da İstanbul'da düzenlenen operasyonlar çerçevesinde, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 50'ye yakın kişi gözaltına alındı.

2-Türkiye'den giden 4 klasör belgeyi inceleyen UEFA'nın İstanbul'a gönderdiği başmüfettiş Corno bizzat Savcı Berk'le şike soruşturmasını görüştü..

3-Serdar Adalı,Tayfur Havutçu,Ümit Karan,İbrahim Akın başta olmak üzere bir çok isim soruşturma kapsamında tahliye edildi.

4- UEFA'nın İstanbul'a gönderdiği başmüfettiş Corno'nun raporunu UEFA, CAS Mahkemesi'nden geri çekti.

5-TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar UEFA yetkilileriyle İsviçre'de bir araya gelerek son bir durum değerlendirmesi yaptı ve 58. maddenin esnetilmesi yönünde UEFA yöneticilerine telkinlerde bulundu.

6-Ali Koç ve Nihat Özdemir UEFA yetkilileriyle bir araya gelerek şike soruşturması kapsamında endişelerini iletti.

7-Kulüpler Birliği'nin adımıyla TFF Olağanüstü Genel Kurulu 27 Ocak'ta toplandı ve 58. maddenin bir kezlik esnetilmesi yönünde adım atılması planlanırken beklenen gerçekleşmedi ve öneri TFF Genel Kurulu'nda reddedildi.

8-Mehmet Ali Aydınlar TFF Genel Kurulu'nda beklenen değişiklikler reddedilince istifa restini çekerek, istifa kararı verebileceğinin sinyalini vermişti.

9-Bugün medyaya Aydınlar'ın istifadan vazgeçtiği yönünde haberler gündeme gelirken akşam saatlerinde Aydınlar,Arıboğan ve Gümüşdağ'ın istifa haberi geldi.

10-Aydınlar 'Gelinen nokta; hayata bakışım, iş yapış biçimim, etik anlayışım ve dünya görüşümle tezat bir görüntü oluşturdu ve böyle bir sürecin içerisinde yer almayarak bazı şeylere dikkat çekebilmenin çok daha önemli olacağı kararına vardım.' diyerek istifa etti

Yorumlar (7)
interLAZ 9 yıl önce
geldi icine etti gitti.fenerin istedigi oldu.artik kimse fenere play off a kadar ceza veremez.adamlar saha icinde saha disinda iyide.simdi ogrendik TFF de cok daha iyiler.helal olsun allem ettiler kallem ettiler sureyi uzattilar..helal olsun ne diyelim
meydan 9 yıl önce
kardeslerim bu aydinlar efendi aklinca fenere zaman kazandirdi böyle yapacagi belliydi simdi her sey bastan baslayacak ama olsun adam gibi bir baskan tarafsiz bir baskan secilsin iki ay sonra kupamiz verilsin bu ...... bir sey alamazdik fenerin sIke yaptigini adi gibi biliyodu simden sonra fenerin maclarini izleyin bakin nasil zorlanacak eze eze kupa karadenize gec olsun ama güc olmasin 7 sampiyonlugun hayirli olsun insallah trabzonum saygilar
pazarlı ama ts li 9 yıl önce
Sayın aydınlar ve ekibi baktınız kaçar yolunuz kalmadı fener bahçeyi kurtarmaya en iyisimi istifa dediniz.Yapmayın be bu saattem sonra herkes uyandı bu günahla bu dünyada rahat edemezsiniz.Çok haksızlık yaptınız puan silme ve feneri kurtarma operasyonu tutmadı dimi ya uefa sizler gibi taraf olmadı baskı bu neticeyi getirdi hayılısı olur inşallah.
sarıkan 9 yıl önce
benim düşüncem şike ile ilgili olan delıllerı tff tarafından karartılmış ve tff nın bugunku yonetımı kacmişdir görv tamamlanmişdir anlaşılan bu gelecek olan şahsın daha ıyı sahsıyetlı ve karaketerli olacağını kesınlıkle düşünüyorum.
ismet.y 9 yıl önce
Y A L A N Hem de koskoca bir yalan .Yok neymiş uefanın raporunu(4 ay önce gelen)yeni öğrenmiş, neymiş uefadan neşeli çıkmış. ne imiş TÜRK futbolu için miş miş miş miş.Yani boğazını zor doyuran A.GÜCÜ TÜRK takımı değil mi? .Düşen Konyaspor,Kasımpaşa,Bucaspor hangi ülkede düştü???? Bunlar TÜRKİYE'de olmadımı ??? tff yönetimi ALLAH bilir bunlarıda bugün!! öğrenmiştir.
ardalaa 9 yıl önce
feneri korumak için düştüğünüz şu durumlara bakın
Gökhan Alaca 9 yıl önce
Iste arkadaslar goruyoruzki fenerin ne kadar buyuk bi lobisi oldugunu, adamlar fb nin dusmemesi icin istafa bile etti neden uefa nin verecegi cezayi goze ala ala, fazla lafa gerek yok kimse ts sampiyon olur diye beklemesin burda doga ustu gucler var bunlar oldugu surecede ist sampiyonluk cikmaz, kazalar haricinde.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@