alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

6 isim için tahliye dilekçesi!

Şike soruşturması kapsamında Metris Cezaevin'de tutuklu bulunan isimlerden bazılarının avukatları tahliye dilekçesi vardı. İşte ayrıntılar...Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanunda değişiklik yapan kanun teklifinin TBMM'den geçmesinin ardı

Spor 25.11.2011, 14:20
6 isim için tahliye dilekçesi!

Şike soruşturması kapsamında Metris Cezaevin'de tutuklu bulunan isimlerden bazılarının avukatları tahliye dilekçesi vardı. İşte ayrıntılar...

Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanunda değişiklik yapan kanun teklifinin TBMM'den geçmesinin ardından Metris Cezaevi'nde bulunan tutuklulardan bazıları tahliye dilekçesi verdi.

Yasa henüz Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanmadığı ve resmi gazetede yayınlanmadığı için yürürlüğü girmedi ancak 'futbolda şike soruşturması' kapsamında tutuklanan şüphelilerin avukatları tahliye dilekçelerini vermeye başladı. Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelen avukatlar, Mecnun Otyakmaz, Tayfur Havutçu, Serdar Adalı, Ahmet Ateş, Korcan Çelikay, İlhan Ekşioğlu ve Mecnun Otyakmaz hakkındaki tutuklama kararının kaldırılmasını talep etti.

Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanunda değişiklik yapan kanun teklifinin TBMM'den geçmesinin ardından Metris Cezaevi'nde bulunan tutuklulardan bazıları tahliye dilekçesi verdi.

Yasa henüz Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanmadığı ve resmi gazetede yayınlanmadığı için yürürlüğü girmedi ancak 'futbolda şike soruşturması' kapsamında tutuklanan şüphelilerin avukatları tahliye dilekçelerini vermeye başladı.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelen avukatlar, Tayfur Havutçu, Serdar Adalı, Ahmet Ateş, Korcan Çelikay, İlhan Ekşioğlu ve Mecnun Otyakmaz hakkındaki tutuklama kararının kaldırılmasını talep etti.


"BU AKŞAM SERBEST KALABİLİRLER"
3 Temmuz'da başlayan futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında 14 Temmuz tarihinden bu yana tutuklu yargılanan Beşiktaş Teknik Direktörü

Tayfur Havutçu, futbol komitesi başkanı Serdal Adalı ve protokol müdürü Ahmet Ateş'in tutukluluk halleri bu akşam saatlerinde son bulabilir.

14 Nisan'da yürürlüğe giren 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'nun 8 maddesi dün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde

yapılan oturumda değiştirilmişti. Kanunda yapılan en önemli değişiklik ise spor müsabakasının sonucunu etkilemek amacıyla bir başkasına kazanç veya sair menfaat temin eden kişilere 5-12 yıl arası ön görülen hapis cezasının 1-3 yıla inmesi oldu. Yapılan bu değişiklik 14 Temmuz'dan bu yana Metris Cezaevi'nde tutuklu yargılanan Havutçu, Ateş ve Adalı'nın tahliye olmaları için önemli bir etken olacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tayfur Havutçu'nun avukatı Nail Gönenli bugün Havutçu'nun tahliyesi, yani tutuksuz yargılanması için şike soruşturmasını yürüten Savcı Mehmet Berk'e tutukluluğun kalkması için dilekçeyi verdiğini açıkladı. Avukat Nail Gönenli, savcının tutuksuz yargılama kararı vermesi halinde Havutçu'nun bu akşam saatlerinde bile tahliye olabileceğini belirtti.

Nail Gönenli ayrıca Serdal Adalı ve Ahmet Ateş'in avukatlarının da savcı Mehmet Berk'e tutuklulukların kalkması için dilekçe verdiklerini sözlerine ekledi.


Yorumlar (16)
npluss 10 yıl önce
aziz yıldırım federasyon başkanı olsun...!!!!!!!!!!!!
dtbay 10 yıl önce
Önce bedelliğe karşı çıktılar sonra geçirdiler,sonra spor yasasına karşı çıktılar onuda geçirdiler.Başbakanın gerçek yüzü ortaya çıkmaya başladı.Yazık ağlamak istiyorum,ayıp birşey ya
seplam 10 yıl önce
Burda ben kendi takımım oldugu için tek suclu olarak TRABZONSPOR u görüyorum, anadolu ihtilali yapan bir takım bunun devamını getiremedi adalet için savaşamadık ,hakkımız için bişe yapmadık
ŞAM-PİYON 10 yıl önce
AKP Türkiye'yi bırakın dünyada ülkemizin prestijini zirve yaptı. Akılalmaz projeleri hayata geçirdi. Ancakkkk. Bu U dönüşleri ile kendisi ile çelişmeye başladı. Şimdi önümüzdeki seçimlerde hangi yüzle doğruluk, dürüstlük, adalet ve hakkaniyetten bahsedecekler. Yazık ülkemin düştüğü bu rezil durumdan utanıyorum.
muratakcay 10 yıl önce
bu yasayı cıkaranlar sampıyonlugumuz calındıgında bu üzüntüye dayanamayıp canına kıyan mehmedimin hesabını nasıl verecek bu yasayı cıkaranların hiçmi vicdanı sızlamayacak?yazıklar olsun size mehmedimin ahı hepinizin üzerinde olsun
mavi yaka 10 yıl önce
Hz ömer r.a kendi oğlunun cezasını kendi uygulamıştı.

ak partide kendi çocuklarını içerden çıkardı işte aradaki fark..Bülent Arınç bey hadi ağla ??? İyiki gömleklerinizi çıkardınız !!!!
kayats 10 yıl önce
Bu haliyle zaten federasyonun üzerinde.Padişah olsun.!!!!!!!
tttoprak 10 yıl önce
tebrıkler sadrı başkan ve gözün aydın istediğin oldu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@