7m


7m

hyundai

58. Madde değişmiyor!

Fenerbahçe'yi kurtaramayacaklarını anladılar mı?Trabzonspor, Galatasaray, Orduspor, Ankaragücü, Antalyaspor'un yanısıra ikinci lig kulüplerinin 58. maddenin değişmemesi yönünde yaptıkları açıklamalar Mehmet Ali Aydınlar'a geri adım mı attırdı.Aydınlar, bu

Spor 08.01.2012, 11:20
58. Madde değişmiyor!

Fenerbahçe'yi kurtaramayacaklarını anladılar mı?

Trabzonspor, Galatasaray, Orduspor, Ankaragücü, Antalyaspor'un yanısıra ikinci lig kulüplerinin 58. maddenin değişmemesi yönünde yaptıkları açıklamalar Mehmet Ali Aydınlar'a geri adım mı attırdı.

Aydınlar, bu maddenin Genel kurulda değiştirilemeyeceğini anladı mı?

TFF’nin, küme düşme cezalarını içeren 58. maddede ‘değişiklik yapılmaması’ konusunda bir karar aldığı ortaya çıktığı iddia edildi.

Bu karar, F.Bahçe ile birlikte iddianamede adı geçen diğer kulüpleri de zor duruma düşürebilir.

TFF Yönetim Kurulu, sürpriz bir şekilde Profesyonel Futbol Disiplin Talimatını’nın 58. maddesini değiştirmeme kararı aldı. Mehmet Ali Aydınlar başkanlığında toplanan yönetim, Türk futbolunun en önemli gündem maddesi ile ilgili olarak bir durum değerlendirmesinde bulundu ve talimatın kesinlikle değiştirilmemesini kararlaştırdı.

Hafta içinde toplanan Kulüpler Birliği’nin “58. maddede revizyona gidilmesi gerekir” şeklinde karar almasına karşın, TFF yönetimi “Kesinlikle değişmeyecek” görüşüne vardı. TFF’nin bu şok kararı sonrası iddianamede adı geçen F.Bahçe ile birlikte Beşiktaş ve Sivas'ın  da aralarında bulunduğu çok sayıda takım yeniden sıkıntılı bir sürece girdi.

Talimatta “şike ile teşviğin teşebbüsü bile suçtur ve de cezası küme düşmedir” şeklinde bağlayıcı bir husus bulunduğu için, F.Bahçe’nin yanı sıra diğer takımların da bu paralelde çok zor bir duruma düşebileceği öne sürüldü.


Kulüpler Birliği’nin, bu ilginç gelişme karşısında nasıl bir politika izleyeceği merak konusu. 26 Ocak’taki Olağanüstü Genel Kurul öncesi yeni bir talimat hazırlama düşüncesinde olan Kulüpler Birliği’nin, bu son kararı değiştirebilmek amacıyla önümüzdeki günlerde yoğun bir çalışma içine gireceği öne sürüldü.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'LA BAŞ BAŞA
Başbakan Tayyip Erdoğan, TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ı dün çalışma ofisinde kabul etti. Dolmabahçe’deki Başbakanlık çalışma ofisinde yapılan görüşme 2 saat sürdü.

Aydınlar’ın, Başbakan’a geçmiş olsun dileğinde bulunduğu ve son gelişmeler hakkında bilgi verdiği öğrenildi.


Yorumlar (17)
Ofli Adem 10 yıl önce
Görülen o ki, trabzonspora karşı korkunç bir koalisyon var. 32. günde ynı zamanda bir hukukçu olan TBMM başkanı: Kişilerin yaptıklarından dolayı kurumlar ceza almamalı diyor. O zaman soruyorum: "Kredi taksidini ödeyemeyenin arabasını niye bağlıyorsunuz? Taksidi ben öedeyemedim arabanın suçu yok ki!! Bilmem anlatabildim mi? ey şikebahçe şakşakçıları
kaankarahan 10 yıl önce
Rapor ortada.Trabzonspor rapor doğrultusunda şampiyonlar ligine gitti.o rapor değişirse herkes apaçık zan altında kalır.Trabzonluları hiçbir allahın kulu durduramaz.
şafak 10 yıl önce
Destek olmayanlar düşer ayağı yapıyorlar. Gerçi Ankaraspor'u bir hiç uğruna düşüren de bu güzel ülkenin adaletli federasyonu.
şafak 10 yıl önce
Savunma Bakanı, Feneri Savunma Bakanı olmuş. Neymiş Trabzon bundan sonra da şampiyon olurmuş. Geçmişi unutması gerekirmiş.
davutatmis 10 yıl önce
yani kime ne isittirmeye calisiyorlar annayan varsa söylesin nasil yani simdi bizim herhangi bir tesebbümüz yok ama engellememiz var bildigim kadari eger bundan dolayi düsürecekseler buyurun siakrsa tabi
şafak 10 yıl önce
Kimsenin korkmasına gerek yok. Fener boşuna oyuncu aramıyor. Bunlar 6222'yi değiştirirken de böyle başladılar. sonra değişti. önce blöf yaparlar sonra değiştirirler.
k.alemdar 10 yıl önce
blöfte olabilir ama fb yi kurtaramayacaklarini bildikleri icin düsürmenin altyapisini da hazirliyor olabilirler.
ssmihh 10 yıl önce
AKP iktidarda olduğu sürece bu ülkede on yıldır olduğu gibi hiçbir pislik temizlenmez hepsinin üzerini örterler. Bunlar sadece birşey yapıyormuş gibi görünüp aslında hiçbirşey yapmayan insanlar topu ona buna atan insanlar sonucu halk tarafından desteklenenlere sahip çıkıp sonucu halk tarafından desteklenmeyenlere sahip çıkmıyor gibi görünerek ama gerçekte zaten herşeyden sorumlu olan iktidar topu onun bunun üzerine atıyor kurumların özerk olduğunu falan söylüyor tabi saf milletimizde bu taktikleri mahalesef yutuyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@