alexa metrics

banner536

40 bin kişilik stadyum için ihale!

Ligde zor günler geçiren Trabzonspor'a iyi haber geldi. Trabzon'a yapılacak stadyum için 14 Şubat'ta ihaleye çıkılacak. 40 bin seyirci kapasiteli stadyumu da bünyesinde barındıran spor kompleksi, 800 bin metrekarelik dolgu sahada inşa edilecek. İHALE NASI

Spor 30.01.2013, 11:02
40 bin kişilik stadyum için ihale!

Ligde zor günler geçiren Trabzonspor'a iyi haber geldi. Trabzon'a yapılacak stadyum için 14 Şubat'ta ihaleye çıkılacak. 40 bin seyirci kapasiteli stadyumu da bünyesinde barındıran spor kompleksi, 800 bin metrekarelik dolgu sahada inşa edilecek.

 
İHALE NASIL SONUÇLANDIRILACAK?
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile imzaladığı protokoller çerçevesinde inşa edilecek Akyazı Spor Kompleksi'nde ihale için geri sayım başladı. Kompleksin ön yeterlilik ihalesi, 14 Şubat'ta saat 15.00'te gerçekleştirilecek. 
 
Ön yeterlilik ihalesinin değerlendirmesi sonucu, yeterliği tespit edilen firmalar arasından ön yeterlik idari şartnamesinde belirtilen kriterlere göre, kısa listeye giren firmalar belirlenecek. Daha sonra ihalenin teklif alma oturumunda kısa listeye giren firmalardan teklifler alınarak ihale sonuçlandırılacak.
 
YAPIMI NE KADAR SÜRECEK?
Projede, 40 bin kişilik stadyumun yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası, kamp eğitim merkezi binası, açık spor tesisleri, 2 doğal çim sahası, 5 sentetik çim saha, 4 tenis kortu, 2 basketbol sahası, 1 voleybol sahası, 4 bin kişilik arıtma tesisi, çocuk parkı, 440 araçlık kapalı ve bin 200 araçlık da açık otopark ile naklen yayın araçları park alanı bulunuyor.
 
Akyazı Spor Kompleksi'nin, ihaleye çıkıldıktan sonra 700 iş gününde bitirilmesi planlanıyor.

Yorumlar (5)
muhammet 9 yıl önce
Umarım bu kadar büyük harcamalar yapılacak bu stadda Şampiyonlar Ligi Final maçı oynandığını görürüz.40 bin yapacağını şunu 50 bin kişi yapsalar acaba ne kaybederlerdi...
Muhammed (Balıkesirli) 9 yıl önce
Bu stadın alanında olan binalar yani proje dünyada ilk olacak. İlk olan projeye 40.000 kişilik stad yakışır mı? Yapın şunu türkiyenin en büyük stadı. Bizim Santiago Bernabeu dan ne eksiğimiz var. Yap şunu 100.000 kişilik.
Selami Baycan 9 yıl önce
Hep merak etmişimdir. Neden 40 bin kişilik? Bu stad 60 bin kişilik olsa ne kaybederiz. Adım gibi eminim bu yeni stadımız takım iyi gittiği sürece en az 5 sezon ful çeker. Sanki bu stad 20 sene önce kullanılmayacak. Yapın şunu 60 bin kişilik be kardeşim . ne kaybedersiniz?
sebahattin aytaş 9 yıl önce
yapın şunu 150 bin kişi görmüyonuz mu avni akeri hiç bir maç bi koltuk boş kalıyo mu,zamin sağlam,trabzon nasıl olsa her yıl şampiyon olacak.
adil türk 9 yıl önce
40 000 Trabzona yeter ancak .Geleceğe yönelik .UEFA kriterlerine uyması açısından .60-70 bin kişilik stada çevrilebilme özelliği olmalı.Birkere yapın tam yapın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@