7m


7m

hyundai

4 Kulüpten TFF'ye ihtarname

Geçtiğimiz sezon Süper Lig'den Bank Asya 1. Lig'e düşen Konyaspor, Bucaspor, Kasımpaşa ve Bank Asya'da 2. Lig'e düşen Altay, TFF’ye birer ihtarname gönderdi.Şike ve teşvik suçlarını işleyen takımların küme düşürülmesi hükmünün yer aldığı Futbol Disiplin T

Spor 22.01.2012, 12:03
4 Kulüpten TFF'ye ihtarname

Geçtiğimiz sezon Süper Lig'den Bank Asya 1. Lig'e düşen Konyaspor, Bucaspor, Kasımpaşa ve Bank Asya'da 2. Lig'e düşen Altay, TFF’ye birer ihtarname gönderdi.

Şike ve teşvik suçlarını işleyen takımların küme düşürülmesi hükmünün yer aldığı Futbol Disiplin Talimatnamesi'nin 58. maddesi üzerindeki tartışmalar sürerken, geçen sezon mücadele ettikleri liglerde küme düşen Konyaspor, Bucaspor, Kasımpaşa ve Altay'dan sürpriz bir hamle geldi.

Dört kulüp de Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) birer ihtarname göndererek, '58. maddenin bir defaya mahsus olmak üzere işletilmeyip; şike ve teşvik ile suçlanan takımlara puan silme cezası verilmesi' yolundaki önergenin kabul edilmesi halinde uğrayacakları mağduriyetin giderilmesini istediler.


Aydınlar ile görüştüler
Bu sezon Bank Asya Birinci Lig'de yer alan Bucaspor, Konyaspor ve Kasımpaşa ile, Spor Toto 2. Lig'de mücadele eden Altay'ın yöneticileri, şike iddianamesinin İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmesinin ardından, kulüplerinin haklarını korumak için harekete geçti.

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ile çeşitli zamanlarda görüşmeler yapan dört kulübün başkanları, geçtiğimiz günlerde de TFF'ye birer ihtarname çekti.

Kasımpaşa, Konyaspor, Bucaspor, Altay kulüpleri, geçen sezon Spor Toto Süper Lig'de ve Bank Asya Birinci Lig'de bulunan çok sayıda takımın şike ve teşvik ile suçlandığına dikkat çekip, TFF'ye şu mesajı verdiler:

Adil karar bekliyoruz
“Futbol Disiplin Talimatnamesi'nin 58. maddesi bir defaya mahsus olmak üzere işletilmeyip; şike ve teşvik suçlarını işleyen takımlara küme düşme yerine puan silme cezası verilmesi planlanıyor. Biz, şike ve teşvik suçlarının savcılık tarafından belgelendiği bir sezonda küme düştük.

Bu durumda bizim haklarımız ne olacak? Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Mahkeme hakkımız da baki. TFF Başkanı Sayın Mehmet Ali Aydınlar'ın, hakkımızı koruyacağına, bizi mağdur duruma düşürmeyeceğine ve herkesin içine sinen bir karar vereceğine inanıyoruz. Bunu da bekliyoruz.”


Yorumlar (7)
ismet.y 10 yıl önce
Bazen filmlere bile konu olur bazen de argo diye kullanmaktan ar ederiz.Ya siz kim?* tffye ihtar vermek kim sizin sahibiniz kim ??Boşuna kıpraşmayın şikeyi alan Üsküdar'a çookkktaaannnnnn vardı!! Sizlerin işleri olsa olsa bir başka (gelmeyen) bahar kaldı.
selimcan 10 yıl önce
bu nasıl bir başvurudur. ne malüm sizin takımlarınızın da geçen yıl şikenin içinde olmadığı.

ki bazınızın isimleri de geçti şike işlerinde...

oh ne ala. birisi şike yapar şampiyon olur, ötekiler de sinekten yağ çıkartmak peşinden koşar.

tam bir komedi...
Alipapa 10 yıl önce
Kelin tarağı olsa başına çalarmış misali sn Aydınlar TFF yi yönetmede başarılımı olmuşki TFF den dolayısı ile ondan yardım umuyorlar. TFF de ve Aydınlardan ne köy olur ne kasaba.Sokakta yatan evsiz,tahsilsiz bir adama bu işi yönet deseydiniz bunlardan iyi yönetirdi.İlk Etik kurulu raporundan sonra yazılı savunmaları isteyip cezaları verselerdi şimdiye sorun çoktan bitmişti.O zaman cezaevinde oldukları için savunma alınamadığı bahanesi vardı.Şimdi Metristekiler cezaevinde değillermi?
ADIL 10 yıl önce
Yarım puanımız bile silinemez diyor.Ozaman bu şikeyi kim yaptı.Veya şunu söyleyeyim.Bir defaya mahsus kim için geçerli olacak.Fener suçsuzum diyor peki suçlu benmiyim acaba kendimden bile şüphelenmeye başladım.:)))
Murat kartal 10 yıl önce
Bugün şike yaptığı artık açıkça ortaya çıkan Fenerbahçe camiasının durumu ile Trabzonspor camiasının durumunu bir karşılaştıralım
niyazi 10 yıl önce
şu ttf başkanı ve sporun medyadaki maymunları ısrarla 8 takımın adı geçiyor, 8 takımın adı geçiyor diye sürekli tekrarlıyorlar, feneri kurtaramayacaklarını anlayınca trabzonsporun bu 8 takımın arasında ismi geçiyor diyorlar bunlara yöneticiler bağlanıp cevaplarını versinler, ayrıca türk futbolunda şike hala devam ediyor izleyicilerin önünde tff ve onun mhk sı başarılı bir şekilde ligi şekillendiriyor, arkasındaki güç her neyse futbolu hep beraber yazık ediyorlar.
niyazi 10 yıl önce
aydınlarla görüşmüşler aydınlarla aykut kocamanda görüşmüş 25 puan pazarlığı yapmışlar, küçükler siz kusura bakmayın eğer sizede fatura çıkarmasalar şükredin. adamlar feneri kurtaralım diye tertemiz trabzonun adını 8 takım cümlesi içinde sürekli kullanıyorlar, tapeler olmasa bizde inanacağız.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@