300 kişi hakkında dava açtı

 Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nda alınan devam kararına ragmen hemen ardından istifa eden Mehmet Ali Aydınlar dertli mi dertli.Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı, yayın yoluyla kendisine sataşan, hakaret eden toplam 300 kişiyle yargı önünde hesapl

Spor 07.02.2012, 08:20
 300 kişi hakkında dava açtı

 

Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nda alınan devam kararına ragmen hemen ardından istifa eden Mehmet Ali Aydınlar dertli mi dertli.

Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı, yayın yoluyla kendisine sataşan, hakaret eden toplam 300 kişiyle yargı önünde hesaplaşacak. Aydınlar, hem maddi, hem de manevi olarak hakkını arayacak.

29 Haziran’da tek aday olarak katıldığı genel kurulda TFF Başkanı seçilen Mehmet Ali Aydınlar, 31 Ocak Salı akşamı istifa etti. Başkanlığa seçildikten 4 gün sonra patlak veren şike operasyonu nedeniyle bir hayli yıpranan Aydınlar, 216 günlük görev süresince kendisine yapılanları unutmadı.

Sürpriz istifanın hemen ardından Hürriyet’e dert yanan Aydınlar, geçen sürede ne kadar zor anlar yaşadığını anlattı:

- Yeter artık, ne huzurum kaldı ne de keyfim. ‘Lanet olsun, bırakıyorum’ dedim ve bıraktım.

Aydınlar, gerçekten tam anlamıyla dolmuştu. Konuşmaya devam etti:

O hakaretleri işitecek insan mıyım

- Açıyorum televizyonları; Sen kimsin ey Mehmet Ali.. Hesap ver.. Açıkla.. Bu ve bunun gibi bir sürü söz... Ben bu kadar ucuz bir adam mıyım ki, bu sözleri işiteyim. ‘Lanet olsun’ dedim. Zaten evde kimsenin huzuru kalmadı. Ama yeter artık, zaten bardak taşmıştı. O kadar hakareti işitecek insan değilim ben.

İşte bu sözlerin ardından kafasını toparlamak için Dubai’ye uçtu Aydınlar..

Dönüşte açıklamalarda bulunaca

Ve burada avukatına talimat verip, kendisine yayın yoluyla hakaret eden 300 kişiye dava açtı

Mehmet Ali Aydınlar, TV, gazete, facebook ve twitter’dan şahsına yönelik hakaret eden bu isimlerle hem maddi hem de manevi olarak yargı önünde hesaplaşacak

Çarşamba günü Türkiye’ye döneceğini ifade eden Mehmet Ali Aydınlar, görev süresi içerisinde yaşadıklarını ve istifasıyla ilgili bilinmeyenler hakkında açıklamalarda bulunacak.

 

Yorumlar (2)
Eye Of The Tiger 9 yıl önce
Senin en başından beri yaptığın her şey tam işte Fener'in işi tamam bitti denen anda ortaya çıkıp aldığın bir kararla süreci uzatarak bugünlere taşımak, son anda da istifayı basıp kaçarak süreci kangrene çevirmektir.Hiç bize bu geyikleri yapma.Bunalmışmış...Feneri düşüreydin bunalmazdın.Zordur böyle şer odaklarının arkasında durmak!Kimseyi enayi sanma herkes herşeyin farkında...
k.alemdar 9 yıl önce
yaptigin hangi is dogruyduda millete dava aciyorsun, yaptigin dalavere isler birer birer ortaya cikiyor, utanmadan kamera karsisina gecip trabzonu uefa aldi dedin sampiyonlar ligine, halbuki sen yolladin ama bunu belirtseydin trabzona hemen kupayi vermen gerekecekti, fb de basina kalkacakti degilmi. sen 300 kisiye dava actinda eminim bir o kadar kiside sana acmistir görevi kötüye kullanmaktan.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@