Kılıçdaroğlu, "Türkiye'ye örnek olacağız"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Olağanüstü Kurultay çağrısına atıfta bulunarak, "Halkımız, siyasetteki kilitlenmeyi aşan, duvarları ortadan kaldıran yeni bir vizyon bekliyor. Halkın partisi halkın sesine kulak

Siyaset 19.08.2014, 14:03
Kılıçdaroğlu,
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Olağanüstü Kurultay çağrısına atıfta bulunarak, "Halkımız, siyasetteki kilitlenmeyi aşan, duvarları ortadan kaldıran yeni bir vizyon bekliyor. Halkın partisi halkın sesine kulak verecektir. Cumhuriyetimiz saltanata dönüştürülmek istenirken CHP, tüm Türkiye'ye örnek olacak bir anlayışla, parti içinde uzlaşma kararı almıştır" dedi.
 
CHP'nin halkın partisi olduğunu ve halkın sesine kulak vereceğini belirten Kılıçdaroğlu, şu ifadelerde bulundu:
 
"Halkımız, siyasetteki kilitlenmeyi aşan, duvarları ortadan kaldıran yeni bir vizyon bekliyor. Halkın partisi halkın sesine kulak verecektir. Fikir özgürlüğü demokrasinin gereğidir. Parti içerisindeki her fikir benim için kıymetlidir. CHP olarak aldığımız kurultay kararı; kesinlikle bir ayrışmayı değil, partimiz için uzlaşmayı ve birlikte daha güçlü olmayı hedeflemektedir. Demokrasinin kalesidir CHP… Kimsenin kuşkusu olmasın; parti içinde de, tüm Türkiye için de demokrasinin yılmaz savunucusu olacağım. CHP olarak yapmamız gereken birbirimize güvenmek, kadınlarımız ve gençlerimiz ile çoğalarak, sağlam adımlarla yola devam etmektir. CHP, her kesimin demokratik hakkını savunan, uzlaşıcı, yeni bir siyasal anlayışla yeniden, gerçek anlamda halkın partisi olma yolundadır. Cumhuriyetimiz saltanata dönüştürülmek istenirken CHP, tüm Türkiye'ye örnek olacak bir anlayışla, parti içinde uzlaşma kararı almıştır."


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@