Yeni korona varyantı uzmanların uykularını kaçırıyor!

Oxford Üniversitesinden Trisha Greenhalgh ve University College London'dan Christina Pagel, İsrail ve Danimarka'da tespit edilen Omicron'un alt varyantı BA.6 ile ilgili, eski adı Twitter olan X sosyal medya platformundan değerlendirmede bulundu.

Yeni korona varyantı uzmanların uykularını kaçırıyor!

İngiltere'deki uzmanlar, Danimarka'da tespit edilen yeni Kovid-19 varyantı BA.6 hakkında endişelerini dile getirdi. Varyantın diğer Omicron alt türlerinden daha fazla mutasyona sahip olduğu belirtilirken, "Potansiyel olarak daha büyük bir dalgaya neden olabilir" uyarısında bulunuluyor.

"DAHA BÜYÜK BİR DALGAYA NEDEN OLABİLİR"
Yeni varyantın diğer Omicron varyantı alt türlerinden daha fazla mutasyona sahip olduğunu belirten Pagel, "Potansiyel olarak daha büyük bir dalgaya neden olabilir." ifadesini kullandı. Pagel, yine de değerlendirme yapmak için erken olduğunu söyledi.

"MASKE TAKMA ZAMANI GELMİŞ GİBİ GÖZÜKÜYOR"
Greenhalgh de paylaşımında, " WhatsApp'taki çeşitli bilim grupları susmuyor. Genetik sıralama video ve diyagramları gidip geliyor. Az bir detaydan anladığım kadarıyla bir kez daha maske takma zamanı gelmiş gibi gözüküyor" dedi.

"YAYILMAYA BAŞLARSA ENDİŞE EDİN"
İngiliz Daily Mail'e konuşan Leeds Üniversitesinden Stephen Griffin, BA.6'nın Kovid-19'daki en büyük değişimi simgelediğini belirterek, "Yayılmaya başlarsa endişe edin" uyarısını yaptı. Griffin de henüz çıkarımlarda bulunmak için erken olduğunu söylerken, yeterli verinin bulunmamasının tahminleri zorlaştırdığını kaydetti.

"YENİ BİR VARYANTIN ÇIKMASI KORKUTUCU OLABİLİR"
Warwick Üniversitesinden Lawrance Young, Omicron alt türlerinin dünyada yayılmaya devam ettiğini ve daha güçlü bir varyantın ortaya çıkmasının sürpriz olmayacağını belirtti. Tüm varyantların Omicron türevi olmasının kontrol edilebilir olacağı anlamına geldiğini de kaydeden Young, farklı altyapıya sahip yeni bir varyantın çıkmasının korkutucu olabileceğine işaret etti.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler