7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Sonbaharda maskeler geri mi dönüyor? Bakan Koca açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs ve hasta durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Sağlık 01.07.2022, 13:05
Sonbaharda maskeler geri mi dönüyor? Bakan Koca açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayılarında bir süredir artış gözlemlendiğini açıkladı. 

Koca, daha önce günlük binin altına inen vaka sayılarının şu anda 4 bine doğru ilerlediğini paylaştı

HASTANE YÜKÜNDE ARTIŞ YOK 

Ancak hastane yükünde henüz bir artış gözlemlenmediğini söyledi.

Bakan Koca'ya, Biontech aşısını bulan Profesör Doktor Uğur Şahin'in "Yeni dalga kapıda, sonbaharda yeniden maske takmaya başlayabiliriz" sözleri de soruldu.

 Duraklat Ses Aç  Tam Ekran  Haberler Türkiye Haberleri Bakan Koca: Günlük vaka sayısı 3 bini geçti Bakan Koca: Günlük vaka sayısı 3 bini geçti Maske yasağı kalktı ama yeni vaka sayıları bir süredir artıyor. Sağlık Bakanı Koca, günlük vaka sayısının 3 gibi geçtiğini paylaştı. Bakan Koca, 'sonbaharda maske döner mi' sorusuna da yanıt verdi. Abone ol Paylaş    Haberler 01.07.2022 - 10:12 Bakan Koca: Günlük vaka sayısı 3 bini geçti İlişkili Haberler Covid-19 tablosu: Vakalar bir haftada yüzde 45 arttı Covid-19 tablosu: Vakalar bir haftada yüzde 45 arttı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayılarında bir süredir artış gözlemlendiğini açıkladı. REKLAM powered byTagOn  Yeni Şafak gazetesine konuşan Koca, daha önce günlük binin altına inen vaka sayılarının şu anda 4 bine doğru ilerlediğini paylaştı HASTANE YÜKÜNDE ARTIŞ YOK  Ancak hastane yükünde henüz bir artış gözlemlenmediğini söyledi.  Bakan Koca'ya, Biontech aşısını bulan Profesör Doktor Uğur Şahin'in "Yeni dalga kapıda, sonbaharda yeniden maske takmaya başlayabiliriz" sözleri de soruldu. Paylaşılan son haftalık vaka sayısı tablosu.Paylaşılan son haftalık vaka sayısı tablosu.

Koca o açıklamayı, "Ben vatandaşı tedirginliğe sevk edecek bir tablo beklemiyorum" sözleriyle değerlendirdi.

"Vaka sayısı artabilir ama virüsün mutasyonla birlikte hasta yapma gücü azaldı" dedi.

Koca, risk gurubundakilere kişisel tedbirlere uymaları ve hatırlatma dozlarını yaptırmaları tavsiyesinde de bulundu.


Yorumlar (1)
Remzi-1461 1 ay önce
Maske merağı ve hevesi olanlar 10 kat maske takabilir.Israrla birileri maske meselesini gündeme taşımaktan keyif mi alıyor??Birileri milletin oksijen almasından ve sağlıklı olmasından mı rahatsız??

Gelişmelerden Haberdar Olun

@