Cevap Ve Düzeltme

Haber 61.net isimli internet sitenizde 22/06/2012”Vicdansız Kardeşlerin Kilit İsmi” başlığı ile yayınlanmaya başlayan,Müvekkil Veysel Şimşek ve şirketleri Yatırım Barter’ı karalama amacı taşıdığı açıkça belli olan haber tamamen gerçek dışı ve hayal ürünüd

Cevap Ve Düzeltme

Haber 61.net isimli internet sitenizde 22/06/2012”Vicdansız Kardeşlerin Kilit İsmi” başlığı ile yayınlanmaya başlayan,Müvekkil Veysel Şimşek ve şirketleri Yatırım Barter’ı karalama amacı taşıdığı açıkça belli olan haber tamamen gerçek dışı ve hayal ürünüdür.Borsa manipülatörlerinin maşası olduğu olduğu gibi hakaretler ve suç işlediği yönündeki iftiralar sebebiyle de aynı zamanda bir suç niteliği taşımaktadır.

  1. Müvekkil Veysel Şimşek,bahse konu yazıda iddia edildiği gibi ne İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda ne de başka bir borsada işlem yapmaktadır veya yapmıştır.Tarafımızdan açılacak davalar vesilesiyle bu husus Türk Yargısı eliyle de tespit ettirilecektir.Müvekkil,hayatının hiçbir döneminde borsada işlem yapmadığı gibi,borsa manipülatörü olduğu iddia edilen herhangi bir kişiyle de ne yakın ne de uzak bir ilişki içerisinde değildir.
  2. “Birlikte büyüdüğü mahalle arkadaşı”tarafından dile getirdiği rivayet edilen iddiaların uydurma olduğu ise zaten bu hayal mahsulü kişiden bellidir.Hiçbir mantıklı insan,arkadaşlık ettiği ve beraber iş yaptığı bir kişinin böyle bir dedikodu yayarak kendisini karalamaya çalışacağına ihtimal veremez.Nitekim müvekkilinde ne doğup büyüdüğü muhitte ne de iş çevresinde böyle bir arkadaşı yoktur.Ama hayali bir arkadaşın ağzından bu iftiraları atan kişiler ise gerçektir ve müvekkilin arkadaşı değil,olsa olsa husumet içerisinde olduğu kişiler olabilirler.Ve bundan sonraki süreçte de tarafımızdan açılacak ceza davalarının “şüphelisi” veya “sanığı” olacaklardır.
  3. Bahse konu yazıda yer alan ve müvekkilin ortağı olduğu şirketin ticari sırrı sayıları müşteri portföyünü ifşa etmek anlamına gelecek açıklamalar ise ayrı bir dava konusudur.Şirketin 1000’in (bin) üzerinde müşterisi olduğunu,bunların içerisinde hem şahıs hem de küçük,orta ve büyük ölçekli şirketler bulunduğunu,ama hiçbir şekilde “halka açık şirketlerin çoğunlukta olduğu” veya “başka (gayri meşru) ilişkiler sebebiyle halka açık şirketlerin bu şirketin müşteri portföyüne eklendiği” gibi bir iddianın doğruluk payı taşımadığını belirtmekte de fayda görüyoruz.
  4. Müvekkilin ağabeyi tarafından şirketten uzaklaştırılması ve bu sebeple zor duruma düşmesi  iddiasına gelince…Yalanlamaya bile gerek duymuyoruz;zira kardeş bile olsalar ortaklık yapan tacirler arasında her zaman böyle şeyler yaşanabileceği gibi bazen de ortakların birlikte aldıkları bir kararla,stratejik olarak,yeni bir şirket daha kurulabilmesi uygun görülebilir.Ve her tacir veya ticari kuruluş da dönem dönem  zor duruma düşebilir veya finansal problemler yaşayabilir.Önemli olan bu sıkıntıların meşru yollardan,dürüst ve samimi şekilde ve başkalarına zarar vermeden anlatılabilmesidir.Müvekkil, yazınızda iddia edildiği gibi işsiz kalıp böyle bir zorluk yaşamasa da,yaşasaydı izleyeceği yol da ancak yukarıda açıklandığı gibi olacaktır.
  5. Dürüst,saygın ve hem ticaret hem de arkadaş çevresinde itibarlı bir işadamı olan müvekkil Veysel Şimşek’e atılan bu iftiraları ve hakaret içeren bu suçlayıcı,karalayıcı ifadeleri şiddetle kınıyor ve dava haklarımızı saklı tutarak işbu tekzip metnini,elinize ulaştığı tarihten itibaren en geç iki gün içerisinde,bahse konu haberi kaldırarak,onun yerine yayına koymanızı ihtaren talep ediyoruz.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.