7m

7m

hyundai

Yılmaz Güney’i anma gecesi iptal

Usta sinemacı Yılmaz Güney için Çukurova Belediyesi tarafından düzenlenen anma gecesi, terör saldırıları nedeniyle iptal edildi. Başkan Soner Çetin, "Şehitlerin acısı yüreklerimizi dağlarken bir anma gecesi yapamazdık" dedi.Çukurova Belediyesi tarafından

Kültür/sanat 07.09.2015, 11:08
Yılmaz Güney’i anma gecesi iptal

Usta sinemacı Yılmaz Güney için Çukurova Belediyesi tarafından düzenlenen anma gecesi, terör saldırıları nedeniyle iptal edildi. Başkan Soner Çetin, "Şehitlerin acısı yüreklerimizi dağlarken bir anma gecesi yapamazdık" dedi.

Çukurova Belediyesi tarafından 9 Eylül 2015 Çarşamba akşamı yapılması planlanan Yılmaz Güney'i Anma Gecesi, Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde pazar günü gerçekleştirilen kanlı saldırının ardından iptal edildi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ateşin hemen her yeri yaktığı şartlarda bir anma gecesi bile yapmanın kolay olmadığını ifade ederek, "Çok zor ama gerekli bir karar verdiğimin farkındayım. Ama şunu biliyorum ki bu ateş sadece düştüğü yeri değil, tüm ülkeyi, giderek her yeri yakıyor. Bu kor ateşi büyürken ne anma gecesi yapılabilir ne de festival düzenlenebilir. Yapılsa da içimize siner mi?" dedi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in aldığı Yılmaz Güney'i Anma Gecesi'ni iptal kararı, Adana'ya gelen ve gelecek olan sinemacılar Menderes Samancılar, Aytaç Arman, Levent Özdilek, Arif Keskiner ve Caner Cindoruk ile yazarlar Zafer Doruk, Salih Bolat, Özcan Karabulut ve Mustafa Emre'ye bildirildi. İptal kararından Yılmaz Güney'in kız kardeşi Güzide Pütün de haberdar edildi.

Yılmaz Güney ölümünden 30 yıl sonra ilk kez geçen yıl 9 Eylül'de yine Çukurova Belediyesi tarafından düzenlenen meşaleli yürüyüş ve özel gece düzenlenerek anılmıştı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@