7m


7m

hyundai

Volkan Konak'tan sert cevap geldi

Haber61 – Haber Servisi – Karadeniz’in sevilen sanatçısı Volkan Konak, son dönemlerde sosyal medyada kendisi için terör propagandası yapanlara sert bir dille cevap verdi. Konak, “  Destanımızda uygar olan, en önemlisi insan olan sizler varsınız. Güzel ülk

Kültür/sanat 25.08.2015, 16:50
Volkan Konak'tan sert cevap geldi

Haber61 – Haber Servisi – Karadeniz’in sevilen sanatçısı Volkan Konak, son dönemlerde sosyal medyada kendisi için terör propagandası yapanlara sert bir dille cevap verdi. Konak, “  Destanımızda uygar olan, en önemlisi insan olan sizler varsınız. Güzel ülkemiz ve dünyamız sizlerle daha yaşanılası ve daha güzel.  Son günlerde sahibinin sesi olan, ağzı köpürmüş ve karanlık beyinler, salyalarını ve de yalanlarını akıtarak, berrak akan suyumuzu bulandırmaya çalışmaktadırlar.”dedi. 

Konak, “ Hepinizin bildiği gibi 3 yıl önce Karadeniz gezisine çıkmak isteyen, adı geçen partinin milletvekillerine Sinop ilimizde linç girişimi olmuş ve bu dalga dalga Karadeniz illerimize yayılmış, özellikle de benim şehrimde büyük tepkilere neden olmuş ve linç eylemleri için hazırlıklar yapılmıştı. Bizlerden de yöre de saygınlığı olan büyüklerimiz ve devlet yetkililerimiz insanları sükunete davet etmek için sanatçının toplumdaki kredisini kullanmamı rica ederek yardım istediler. Zira sanat ve sanatçı her zaman kardeşlik ve barıştan yana olmuştur ve olmak zorundadır.”ifadelerini kullandı.

Konak, “Bizde herkesi kucaklayan bir dille, insanların seyahat özgürlüğünün olduğunu, herkes her ile gidebilmeli, ( aksini düşünmek ülkenin bölünmüşlüğünü kabul etmek olurdu ) tarihi ve turistik yerleri gezebilmeli, hatta geldiklerinde,doğduğum kasaba da onları uygar ve medeni bir şekilde karşılayabileceğimi söyledim. Zira orta çağ zihniyeti olan linç kültürüyle, çok inandığım ve gururla yakamda taşıdığım topraklarımın yan yana konulmasına ve tarihe böyle geçmesine dayanamam.”şeklinde konuştu.

Açıklamalarının  devamı Şöyle

Yıllar önce kardeş olan insanların kavgasını engellemek için söylediğim bu sözlerin, bugün katliamların ve hain pusuların kurulduğu bir dönemde söylemişim gibi kurgulanıp yayınlanmasının sebebi sizce ne?

Merak etmeyin bizlerin sert rüzgarlar ağacı olduğunu söylemiştik. Bizim ne dalımız ne başımız eğilmez. Bu orta çağ zihniyetli insanlar ülkemizi düşürdükleri durumdan panik olup, cepheyi genişletip, suçu paylaştırmak telaşındalar.

Biz teröristi efsane yapmayı bunlardan görmedik mi? Hırsızlık ve ülkeyi talan etmenin normal bir şey olduğunu, birçok insanı sahte delillerle ve iftiralarla hapse atmayı, çocukları öksüz bırakıp ağlatmayı bunlardan görmedik mi? Yüzlerce korumalarla gezip, cesaretten bahsetme zavallılığını tebessüm ederek seyretmedik mi? Kendi çocuklarını vatan hizmetinden kaçırıp, şehit olan garibanların cenazelerinde boy gösterip, nutuk atmayı bunlardan görmedik mi? ( Ben, para ve torpil olmadan, 1994 -1995 yıllarında, imkanım ve referanslarımın olmasına rağmen, Urfa ve Diyarbakır illerimizde, Anadolu insanının ve toprak insanının kardeşliğine hizmet ederek,vatani görevimi tamamlamış birisiyim.)

Şimdi bu sahibinin sesi olan sanal alemcilere bir çağrım var; Madem bu iftira ve karalama kampanyasında bu kadar hünerlisiniz , birazcık yüreğiniz varsa adresim belli, çıkın o korkak karanlığınızdan, gelip benim yüzüme söyleyin söyleyebilirseniz. Yoksa bu asil insanların önünde sizi alçak ve korkak sanal alem katili olarak ilan edip, tarihi yüzünüze tükürteceğim.

Sevgili uygar ve asil insanlar, benim için din ve ırksal söylemlerle insanları ayrıştıranlar ve de şiddeti, ölümü, terörü destekleyip kardeşliğimizi bozan insanlar iğrenç kişilerdir. Bırakın ahbaplık yapmayı yanımdan bile geçemezler.

Kıymetlilerim, sizleri böyle bir konuyla meşgul ettiğim için üzgünüm ama ne yapayım benim omuzdaşım, benim yoldaşım,yalan ve sahte duygularla beslemediğim, en zor anımda omzunuza başımı dayadığım,biricik sevgi ve insanlık yumağımsınız. Kısaca ağaç düşer, yakınına yaslanır.Bizim destanımızda sadece ‘’ büyük insanlık ‘’ olan sizler varsınız. Hepinizi Uğur Mumcu yurttaşlığı, Mustafa Kemal devrimciliği ve uygarlığıyla selamlıyor,en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Yorumlar (11)
fatih 7 yıl önce
Ne laf cakmis ampul zihneyitine la:)
Takım taraftarı 7 yıl önce
Senin ne oltugunu cok iyi biliyoruz madem sanatçılar kardeşlikten yanadır madem den herkese karşı iyisin eşitsin daha dün gezi olaylarında Işın neydi yada AKP ye kustuğun bu kin nedir hatta CHP ve hdp ye karşı plan sevgin ötekilere karşı niye yok dinini yaşayanlara karşı olan nefretin nedir bosuna çırpınma be oltuğun cok iyi biliniyor
ali duran 7 yıl önce
Solcu Komünistsin bu milletin dinine örf adetlerine baş örtüsüne düşmansın bir Türk Rus'un Komünist dinsiz rejiminin bu ülkeyi idaresi altına almasını nasıl ister.Üstelik Sowyet Komünizmi yıkılmasına rağmen.Ozan Arif'in dediği gibi dünyada Komünizim biter ama etkisi Türkiyede bitmez ne güzel demiş Ozan Arif
Okur 7 yıl önce
Uğur Mumucu yurttaşlığı nedir? Saedece yuttaş olmak kafi değil mi?
AHMED KARAKAYA 7 yıl önce
helal olsun ırkçı faşistlere adamlık dersi vermiş
ali duran 7 yıl önce
Bu Trabzonda ne kadar fazla solcu varmış uuuuuuuuuu alayı Komünist şu beğenmedin oylarına bakın hele.
osman yavuzyilmaz 7 yıl önce
seninle gurur duyuyoruz volkan konak,malesef türkiyede fasist dinci irkci,bir sürü yobaz var bunlar karanliktan ve kandan beslenen gericilerdir,isisa destek veren on milyon yobaz var,it ürer gervan gecer.
Serhat 7 yıl önce
Ali daran yerinde dur. Hängt kominist senin fasistlerinden kirlidir,hirsizdir eskiyadir. Ozan arif mis,o kim la.. Türkiyede türklük tasliyor, ülkeyi parsel parsel satanlari bas taci ediyorsunuz..bahsettiginiz Gavur batili kursun atmadan isgal etti über ülkeyi..inanmiyonmu ? Git büyüksehirlere alisveris merkezlerine bak bakalim kaci türk firmasi..bankalarin satilmis talab edilmis,dogmamis bebeler 16 bin dolar borclu doguyor, ama yinede senin derdin koministler..beyinsiz karAnlik zihniyetsiniz. Size sizi idare edemeyenler bile cok..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@