"Tut Elimi Polis Amca" Adlı Oyun Sahnelendi

Bilecik Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından "Hayat Birlikte Güzel" projesi kapsamında anaokulu ve ilkokul öğrencilerine "Tut Elimi Polis Amca" isimli adlı oyun sahnelendi. Oyun, Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk

"Tut Elimi Polis Amca" Adlı Oyun Sahnelendi

Bilecik Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından "Hayat Birlikte Güzel" projesi kapsamında anaokulu ve ilkokul öğrencilerine "Tut Elimi Polis Amca" isimli adlı oyun sahnelendi.

Oyun, Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında, Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilecik Belediyesi katkıları ile Yeditepem Sanat Yapım ve Organizasyon tiyatro ekibi tarafından sahnelendi. Oyunu, öğrencilerinin yanı sıra Bilecik Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş ve Bilecik Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak'ta izledi.

"AMACIMIZ BENİ POLİS AMCAYA VER DİYEBİLEN BİLİNÇLİ NESİLLER YETİŞTİRİLME"

Yapılan etkinlik hakkında bilgi veren İl Emniyet Müdürlüğü proje yetkileri, "Seni Polise Veririm" diyen ailelere karşı "Beni Polis Amcaya Ver" diyebilen bilinçli nesiller yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla bu tür faaliyetleri düzenlediklerini belirttiler. Açıklamada, "Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında Bilecik Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanarak 2015 yılında uygulamaya konulan "Hayat Birlikte Güzel" projesi faaliyetleri çerçevesinde; yarınlarımızın garantisi olan çocuklarımızın da güvenlik hizmetlerine katkıda bulunmalarını, üzerilerinde oluşturulmuş olan polis korkusunu yenmelerini sağlamak, suç ve suçlu profillerini tanıtarak, çevrelerine karşı duyarlı ve bilinçli bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak amacıyla bu tiyatro oyununu sergiledik" denildi.

Sahnelenen tiyatro oyunundan sonra Bilecik Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş ve Bilecik Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak tarafından oyunculara çiçek verilirken, sahneye çıkartılan anaokulu öğrencilerine Bilecik Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından polis kıyafeti hediye edildi. Ayrıca, Bilecik Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü polisleri tarafından tiyatro sonunda katılan öğrencilere ikramlar yapıldı.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler