7m

uzungöl yayla otel

TrabzonDT Turne yolunda!

Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT), "Parkta Güzel Bir Gün" adlı oyunu Erzincan, Bayburt, Gümüşhane ve Artvin'de sahneleyecek.Kieran Lynn'nin yazdığı, Yeşim Gökçe'nin Türkçeye çevirdiği, Kuvvet Yurdakul'un yönettiği oyunun dekoru Murat Gülmez, kostümleri Funda

Kültür/sanat 15.04.2014, 18:23
TrabzonDT Turne yolunda!

Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT), "Parkta Güzel Bir Gün" adlı oyunu Erzincan, Bayburt, Gümüşhane ve Artvin'de sahneleyecek.

Kieran Lynn'nin yazdığı, Yeşim Gökçe'nin Türkçeye çevirdiği, Kuvvet Yurdakul'un yönettiği oyunun dekoru Murat Gülmez, kostümleri Funda Çebi, ışık tasarımı Nihat Bahar, müziği ise Fatih Veli Ölmez'e ait.

Birkan Görgün, Fatih Topçuoğlu, Sinem Ersu, Selin Usta ve Taha Mataracı'nın rol aldığı oyunun konusu şöyle:

"Tek istekleri güzel bir gün geçirmektir. Bunun için geldikleri parkta ülkenin sınırlarının değiştiği gerçeğinden habersiz büyük bir sürprizle karşı karşıya kalırlar. Acemi sınır muhafızı Reiver bir bant parçasıyla oturdukları bankı ortadan ülkeyi ayırır. Arthur ve Olivia iki ayrı ülkededir artık. İkiye bölünmüşlerdir ne Arthur kendi ülkesine dönebilir ne de Olivia Arthur'un içinde bulunduğu ülkeye. İki sevgilinin birbirlerine kavuşma çabaları sürecinde, Reiver'ın da dahil olmasıyla bu üç kahraman bir iç hesaplaşmaya doğru sürüklenirler. Bölünmüşlüğün, ayrı bırakılmışlığın, kimliksizleştirilmişliğin traji komik öyküsü sunuluyor."

Oyun, 14-20 Nisan tarihleri arasında Erzincan, Bayburt, Gümüşhane ve Artvin'de sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

 

 

 

 


Yorumlar (1)
Ahmet Tabakoğlu 8 yıl önce
İmkanı olanların gitmesini tavsiye ederim, çok başarılı bir oyun!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@