Trabzon'da işçi filmleri festivali başladı

Trabzon'da bu yıl 9'uncusu düzenlenen "Uluslararası İşçi Filmleri Festivali", kortej yürüyüşüyle başladı.Trabzon Halkevi, Belediye-İş Sendikası ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Kolektifi tarafından organize edilen festival kapsamında PTT Baş Müdü

Kültür/sanat 12.12.2014, 21:41
Trabzon'da işçi filmleri festivali başladı

Trabzon'da bu yıl 9'uncusu düzenlenen "Uluslararası İşçi Filmleri Festivali", kortej yürüyüşüyle başladı.

Trabzon Halkevi, Belediye-İş Sendikası ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Kolektifi tarafından organize edilen festival kapsamında PTT Baş Müdürlüğü önünde toplanan yaklaşık 50 kişi, tulum eşliğinde şarkılar söyleyerek Atatürk Alanı'na kadar yürüdü.

Burada grup adına basın açıklaması yapan Sara Müftüoğlu, üç gün sürecek festivalde film gösterilerinin yanı sıra müzik dinletilerine yer verileceğini bildirdi.


Organizasyonun, işçilerin, üretenlerin ve emekçilerin festivali olduğunu belirten Müftüoğlu, "Cumartesi ve pazar günleri saat 13.00'ten 21.00'e kadar sürecek etkinliklerle festivalimiz devam edecek" dedi.

Festival kapsamında Trabzon Sanatevi'nde 21 filmin gösterileceğini anlatan Müftüoğlu, bunların ücretsiz izlenebileceğini sözlerine ekledi.

Yürüyüşün sona ermesinin ardından açılış filmi "Savaş Sanatı" gösterildi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@