banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Trabzon Sanat Tiyatrosu 20. Yılını Kutluyor

Trabzon Sanat Tiyatrosu (TST), 20'inci kuruluş yıl dönümü etkinliklerine, "Ağrı Dağı Efsanesi" adlı oyunu sahneleyerek başlıyor.TST Genel Sanat Yönetmeni Necati Zengin, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, kuruluş yıl dönümü e

Kültür/sanat 07.01.2013, 14:28
Trabzon Sanat Tiyatrosu 20. Yılını Kutluyor

Trabzon Sanat Tiyatrosu (TST), 20'inci kuruluş yıl dönümü etkinliklerine, "Ağrı Dağı Efsanesi" adlı oyunu sahneleyerek başlıyor.

TST Genel Sanat Yönetmeni Necati Zengin, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, kuruluş yıl dönümü etkinliklerini "Ağrı Dağı Efsanesi" adlı oyunla başlatacakları belirtti.
 
Yaşar Kemal'in yazdığı "Ağrı Dağı Efsanesi" adlı oyunu, Varlam Nikalodze ile birlikte yönettikleri ifade eden Zengin, "Oyun, Osmanlı'dan günümüze devam eden toplumsal bir trajediyi ve tutkulu bir aşkı anlatmaktadır.
 
Oyunda benimle birlikte Süleyman Sırtkaya, Songül Nadir, Osman Tekçi, Yusuf Küçükosman, Nevzat Ofluoğlu, Serkan Serbest, Suat Kurt, Zafer Kibar, Altay Özsandıkçıoğlu, Ensar Bayraktar, Merve Güneş, Özge Yiğit ve Osman Sadıklar rol alıyor. Oyunun dekoru Nevzat Ofluoğlu, ışık tasarımı Suat Küçük ve Sedat Dikici, kostümleri Songül Nadir, müzikleri Osman Tekçi, efektleri ise Ayşegül Aslan'a ait" diye konuştu.
 
Oyunun, her hafta salı ve cuma günleri sahneleneceğini kaydeden Zengin, ilk oyunun 8 Ocak Salı saat 20.00'de Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi'nde sahneleneceğini dile getirdi.
 
Zengin, 20. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla farklı etkinlikler de düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@