Karanlıkta Komedi Trabzon'da sahneleniyor

"Karanlıkta Komedi" Trabzon'da perde açacak.

Karanlıkta Komedi Trabzon'da sahneleniyor

 Trabzon Devlet Tiyatrosu "Karanlıkta Komedi" adlı oyunu beğeniye sunacak.

 
Peter Shaffer'in yazdığı, Yıldız Serpen'in Türkçeye uyarladığı, Muzaffer Aksoy'un yönetmenliğini yaptığı "Karanlıkta Komedi" oyununda, Birkan Görgün, Ceyhun Gen, Emre Ön, Mert Hürol, Didem Aygün, Fatma Kum Ertekin ve Şeydanur Yılmaz rol alıyor.
 
Dekoru Sertel Çetiner, ışık tasarımı Nihat Bahar, müzikleri Orhan Enes Kuzu'ya ait "Karanlıkta Komedi" oyununun özeti şöyle:
 
"Bohem heykeltraş Brindsley, hayatını değiştirecek bir fırsat yakalar. Ülkenin en zengin koleksiyoncusu George Bumberger, eserlerini görmek için akşam evine gelecektir. Nişanlısı Carol ise bu durumu kendi açısından fırsata çevirerek, babası Albay Melkett'i aynı akşam Brindsley'in evine davet eder. Ancak Carol, Brindsley'in eski eşyalarla dolu evinde bu iki önemli konuğu ağırlamak istemez ve Brindsley ile komşusu Harold'un eşyalarını gizlice değiştirirler. Ana sigortanın bir anda atmasıyla kesilen elektrikler, üst üste gelen davetsiz misafirler, ansızın çıkagelen eski sevgili Clea ve gizlice alınan eşyaların vakitsiz gelen Harold'dan saklanarak zifiri karanlıkta geri götürülme telaşı..."
 
Oyun, bugün, yarın ve 1 Nisan Cumartesi günü saat 20.00'de Atapark Haluk Ongan Sahnesi'nde izlenebilecek.
 
Öte yandan, Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde, Ekrem Kutlu'nun 16. kişisel resim sergisi, yarın saat 17.30'da açılacak. Sergi, bir hafta boyunca gezilebilecek. 

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber veya diğer kategorilerdeki haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Trabzon haberleri içerisinde yada diğer tüm haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler