7m


7m

hyundai

Diriliş Ertuğrul Avrupa Birliği yolunda

TRT'nin reyting rekoru kıran dizisi Diriliş Ertuğrul, Avrupa Yayıncılar Birliği tarafından düzenlenen "Yaratıcılık Forumu'nda Türkiye'yi temsil edecek.Avrupa Yayıncılar Birliği'nin geleneksel olarak düzenlediği Yaratıcılık ve İçerik Zenginleştirme Forumu

Kültür/sanat 04.09.2015, 14:03
Diriliş Ertuğrul Avrupa Birliği yolunda

TRT'nin reyting rekoru kıran dizisi Diriliş Ertuğrul, Avrupa Yayıncılar Birliği tarafından düzenlenen "Yaratıcılık Forumu'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Avrupa Yayıncılar Birliği'nin geleneksel olarak düzenlediği Yaratıcılık ve İçerik Zenginleştirme Forumu bu yıl 13-14 Eylül Tarihleri arasında Almanya'nın Berlin kentinde ve Kalkschevne Sanat Galerisi'nde düzenlenecek. Bu yıl 10'uncusu düzenlenecek foruma AB üyesi olan Almanya'dan ZDF ve DASERSTE, İtalya'dan RAİ, İspanya'dan RTVE, İsviçre'den RTS, Belçika'dan EEN, Norveç'ten NRK, İrlanda'dan TRE2, Fillandiya'dan YLE gibi Avrupa'nın sayılı kanalları katılacak. TRT'nin reyting rekoru kıran dizisi Diriliş Ertuğrul, Avrupa Yayıncılar Birliği tarafından düzenlenen yaratıcılık forumunda Türkiye'yi temsil edecek. AB'nin sayılı televizyon kanallarının katılacağı forum kapsamında ayrıca dizilerin Avrupa Birliği ülkelerine satışı ile ilgili etkinlikte düzenlenecek.

DİRİLİŞ'E AVRUPA İLGİSİ

İki gün sürecek olan forumda yaratıcılık, içerik zenginleştirme ve dizilerin AB ülkeleri arasında satışıyla ilgili etkinlikler düzenlenecek. Forumda Türkiye'yi temsil edecek olan Diriliş Ertuğrul Dizisi'nin önümüzde ki yayın döneminde Avrupa'nın önemli kanallarında yayınlanması bekleniyor. Geçtiğimiz sezon yayınlandığı ilk bölümünden itibaren reytinglerde ve sosyal medyada zirveye oturan Diriliş Ertuğrul dizisi, Türkiye kadar yurt dışında da büyük ilgi görmüştü.

Diriliş Ertuğrul Avrupa Birliği yolunda

Diriliş Ertuğrul Avrupa Birliği yolunda


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@