Bizim ecdadımız katil olmadı

Atatürk Üniversitesi Ermeni Araştırmaları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Erol Kürkçüoğlu, ''Tarihimizin her sayfasıyla yüzleşmeye hazırız, her sayfasıyla gurur duyuyoruz.'' dedi. Kürkçüoğlu, Trabzon'da düzenlenen ''Özür Dilemeyiz, Tarihimi Lekeletmeyiz'' adlı kon

Kültür/sanat 27.12.2008, 19:32
Bizim ecdadımız katil olmadı

Atatürk Üniversitesi Ermeni Araştırmaları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Erol Kürkçüoğlu, ''Tarihimizin her sayfasıyla yüzleşmeye hazırız, her sayfasıyla gurur duyuyoruz.'' dedi.

Kürkçüoğlu, Trabzon'da düzenlenen ''Özür Dilemeyiz, Tarihimi Lekeletmeyiz'' adlı konferansta yaptığı konuşmada, sözde Ermeni soykırım iddialarının Türkiye'nin önüne koyulan suni gündem olduğunu vurguladı.
Türk milletinin her zaman zorda ve darda olan insanların yardımı koştuğuna işaret eden Kürkçüoğlu, şunları kaydetti:
''Tarihimizin her sayfasıyla yüzleşmeye hazırız, her sayfasıyla gurur duyuyoruz. Bizim tarihimizde, kültürümüzde soykırım asla ve asla söz konusu olmamıştır. Biz kimsenin diniyle, ibadetiyle asla uğraşan bir millet değiliz. Ermeniler hep aynı senaryolarla dünyayı ayağa kaldırıyorlar. Artık Türk milletinin de kendi ecdadına atasına sahip çıkması gerekiyor. Bizim ecdadımız asla katil olmadı.''

Yorumlar (1)
Karadeniz Kaplanı 12 yıl önce
Bu konferansa katıldım ve iyiki katıldım. Çok güzel bir sunum oldu daha fazla katılım olsun isterdim ama yinede duyarlı vatandaşlarımız gereken ilgiyi gösterdi. bu sunumu hazırlayan ve katılan herkese teşekkür ediyor bu davaya sonuna dek destek veriyorum..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@