Bakan'dan İvedik isyanı!

Değerlendirme ve Sınıflandırma Üst Kurulu'nun aldığı kararı değerlendiren Günay, "Ben o karara itiraz ettim. Çünkü, aldığımız bilgiler fevkalade argo ve küfürlerle dolu olduğuna ilişkindi. 13 yaşın altındaki çocukların anne ve babasıyla da olsa gitmemesi

Kültür/sanat 19.02.2009, 17:44
Bakan'dan İvedik isyanı!

Değerlendirme ve Sınıflandırma Üst Kurulu'nun aldığı kararı değerlendiren Günay, "Ben o karara itiraz ettim. Çünkü, aldığımız bilgiler fevkalade argo ve küfürlerle dolu olduğuna ilişkindi. 13 yaşın altındaki çocukların anne ve babasıyla da olsa gitmemesi gerektiğinini doğru olacağı kanaatiyle itiraz ettim. Kurul bugün kabul etti. Ama 13 - 18 arasına bir kısıtlama getirmemişler. Benim şahsi kanaatim aslında 18 yaşın altına da kısıtlama getirilmesi doğrultusundaydı" dedi. Günay, "Her türlü özgürlükten yanayım; şiddet propagandası, küfür propagandası, vahşet propagandası hariç" şeklinde konuştu.

Yorumlar (1)
ata 12 yıl önce
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay,Her türlü özgürlükten yanayım; şiddet propagandası, küfür propagandası, vahşet propagandası hariç" şeklinde konuşmuş. Televizyonlarda doğru dürüst ailevi, örnek alınacak bir film yok neredeyse. Sayın Bakanım iyi güzelde, televizyonlarda gösterilen (neredeyse tüm filmlerde) şiddet, vahşet, aileyi parçalayıcı, özendirici filmlere ne demeli. Bu filmler karşısında Recep İvedik 2 filmi hiç kalır. Bu şiddet dolu filmlerin gösterilmesinin ya önüne geçilmeli ya da çok geç saatlerde gösterime girmelidir bence. Televizyonda yayınlanan yabancı gelin, v.b. gibi programlar da tamamen bizim örf ve adetlerimiz, aile yapımıza ters düşen şeyler değil mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@