7m


7m

hyundai

Altın Koza’nın kısa finalistleri belli oldu

14-20 Eylül 2015 tarihinde düzenlenecek 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak "Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması'nın finalistleri belli oldu.Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü,

Kültür/sanat 26.08.2015, 11:33
Altın Koza’nın kısa finalistleri belli oldu

14-20 Eylül 2015 tarihinde düzenlenecek 22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak "Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması'nın finalistleri belli oldu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Altın Koza Film Festivali kapsamında düzenlenecek Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması'nın finalistlerinin belirlendiğini açıkladı. Başkan Sözlü, festivalin geleneksel bölümlerinden olan yarışmalara kurmaca, deneysel, belgesel ve canlandırma dallarında çok sayıda filmin başvurduğunu belirtti. Finale kalan adaylara başarı dileyen Sözlü, genç sinemacıları ve kısa filmcileri Adana'da ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti.

ULUSAL ÖĞRENCİ FİLMLERİ YARIŞMASI'NA BÜYÜK İLGİ

Ülkemizdeki güzel sanatlar ile iletişim fakültelerinin sinema - televizyon bölümlerine devam eden öğrencilerin katılabildiği ve filmlerin kurmaca, belgesel, canlandırma ve deneysel dallarında değerlendirildiği Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması'na bu yıl, ülkemizdeki çeşitli üniversitelerden yaklaşık 150 film başvurdu. Filmlerden 32'si yarışmaya hak kazandı.

Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması'nda her dört dalda en iyi film seçilen esere 7.500 TL ödül veriliyor. Eser sahibi öğrenciler festivale konuk edilerek yurtiçi ve yurtdışındaki sektör profesyonelleriyle bir araya geliyor.

Yarışmanın finalistlerine; http://www.altinkoza.org.tr/22-altin-koza-ulusal-ogrenci-filmleri-yarismasi-2/ link'inden ulaşılabiliyor.

AKDENİZLİ KISA FİLMCİLER YİNE ALTIN KOZA" DA BULUŞACAK

Akdenizli kısa filmcilerin buluşma noktası haline gelen geleneksel Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması'na bu yıl Kıbrıs, Hırvatistan, Fas, Fransa, Slovenya, Makedonya, Yunanistan, Mısır, İspanya, Türkiye, Portekiz ve İtalya gibi ülkelerden yaklaşık 500 eser başvurdu.

Kurmaca, belgesel, canlandırma ve deneysel dallarında toplam 55 filmin yer alacağı yarışmada, her dalda en iyi film seçilen eser, 10.000 TL'lik ödülün sahibi olacak. Yarışmada toplam 40.000 TL ödül dağıtılacak.

Yarışmanın finalistlerine; http://www.altinkoza.org.tr/22-altin-koza-akdeniz-ulkeleri-uluslararasi-kisa-film-yarismasi/ link'inden ulaşılabiliyor.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@