banner539

banner526

banner533

banner513

Adele, Ahmet Kaya’nın şarkısını mı çaldı?

Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Adele'in satış rekoru kıran son albümündeki "Milllion Years Ago" adlı parça ile Ahmet Kaya'nın 1985'te seslendirdiği "Acılara Tutunmak" şarkısı arasındaki büyük benzerlik tartışma konusu oldu. İngiliz şarkıcı Adele'in satış re

Kültür/sanat 08.12.2015, 11:55
Adele, Ahmet Kaya’nın şarkısını mı çaldı?

Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Adele'in satış rekoru kıran son albümündeki "Milllion Years Ago" adlı parça ile Ahmet Kaya'nın 1985'te seslendirdiği "Acılara Tutunmak" şarkısı arasındaki büyük benzerlik tartışma konusu oldu.

İngiliz şarkıcı Adele'in satış rekoru kıran son albümündeki "Milllion Years Ago" adlı parça ile Ahmet Kaya'nın 1985'te seslendirdiği "Acılara Tutunmak" şarkısı arasındaki ritm benzerliği şu sıralar en çok konuşulanlar arasında.Sosyal medyada gündem olan olayla ilgili, "Adele bizim şarkımızı çalmış!', "Adele bile acı çekiyormuş", "Acıları tutunmak'ı Adele'den dinleyeceksin abi", "Adele hanımın Ahmet Kaya'nın şarkısını çalmasına şaşırmadım, zaten kendisi de komple Zerrin Özer'den çalınma" şeklinde güldüren yorumlar yapıldı.

OLAY İNGİLİZ BASININDA

Fransız AFP ajansı, iddiaları "Türkler Adele'i, Kürt sanatçının şarkısını çalmakla suçluyor'başlığıyla abonelerine geçerken, Avrupa'daki birçok basın kuruluşu da habere yer verdi.

ALBÜM BİR AYDA 4 MİLYONDAN FAZLA SATTI

Adele'in son albümü "25" satışa çıktığı günden bu yana 4 milyon kopya satarak dünyada en çok satış yapan albüm unvanını kazandı. Hatta bu albüm, son yıllarda durma noktasına gelen CD satışlarını da yeniden hareketlendirerek müzik dünyasında heyecana neden oldu.

Adele, Ahmet Kaya’nın şarkısını mı çaldı?

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@