Adanalı Trabzon'da ödül aldı

Karikatür yarışmasının ardından Belediye Kültür Müdürlüğünce düzenlenen ve fotoğraf sanatını desteklemek, Trabzon'un zengin kültürel değerlerini, varlıklarını, güzelliklerini ve sanatçılarımızın sanatsal yapıtlarını yaratıcı çalışmalarla ortaya koymak ama

Adanalı Trabzon'da ödül aldı

Karikatür yarışmasının ardından Belediye Kültür Müdürlüğünce düzenlenen ve fotoğraf sanatını desteklemek, Trabzon'un zengin kültürel değerlerini, varlıklarını, güzelliklerini ve sanatçılarımızın sanatsal yapıtlarını yaratıcı çalışmalarla ortaya koymak amacını taşıyan 5. Ulusal Fotoğraf yarışmasına katılan eserler sergilendi.


Trabzon Sanatevi'nde düzenlenen törende dereceye giren eser sahiplerine ödülleri verilirken, yarışmaya katılan eserlerde sergilenerek sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Ödül töreni ve sergi açılışında konuşan Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Trabzon sanat ve sanatçının beşiği olan bir kenttir. Böylesine önemli kentin sanatsal değerlerini ortaya çıkarmak için Belediye olarak sanatsal ve kültürel etkinlikler yapıyoruz. Fotoğraf yarışması da bu etkinliklerden sadece birisidir. Yarışma sonucunda ortaya çıkan bu fotoğraflar, Trabzon'un ve Anadolu'nun yaşam şartlarını ortaya koyması açısından çok önemlidir. Anadolu da yaşamı anlatan çok önemli fotoğraflar ortaya çıktı. Katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum ve bundan sonraki sanat hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.


Törende konuşan Trabzon Valisi Recep Kızılcık da, “Trabzon'da her gün yoğun bir şekilde sanatsal faaliyetler yapılıyor. Bu da şehrimizin ne kadar önemli bir sanat şehri olduğunu göstermektedir. Böyle bir yarışma organizasyonu ve sanatsal faaliyetlerden dolayı sayın Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.


Konusu “Anadolu'da Yaşam” olan fotoğraf yarışmasına 223 katılımcı 789 eserle katıldı.
Yarışma sonucunda birinciye 1.500 TL., ikinciye 1.000 TL., üçüncüye 750 TL., mansiyon alanlara ise her biri 250 TL., olmak üzere 6 adet ödül ve plaket verildi.

Yarışmada Fahri GÜMÜŞTEKİN (Foto Forum Başkanı), Necmettin KÜLAHÇI (AFSAD Onur Üyesi) Metin ÖZTÜRK (Foto Forum Üyesi), Dursun Ali SARIKOÇ (FSK üyesi) M. Reşat SÜMERKAN (Foto Forum Üyesi) jüri üyesi olarak görev alırken, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Temsilcisi Vedat OSMANOĞLU gözlemci olarak yer aldı.

ÖDÜL ALANLAR

BİRİNCİLİK M. NEVZAT HIZ - ADANA -BALIKÇI - 9

İKİNCİLİK ENGİN KABAN - İSTANBUL - TANDIR

ÜÇÜNCÜLÜK MURAT TOSUN - AYDIN -SÜRÜ

MANSİYON KORAY ÖZÖZEN- ADANA - OYUN
MANSİYON UMUT SABUNCU -ADANA - KALAYCI
MANSİYON BEKİR TUĞCU- İSTANBUL - BUZDA AV - 2
MANSİYON METİN KARADAĞ - GAZİANTEP - ÇAY KEYFİ
MANSİYON ENVER ŞENGÜL - EDİRNE - ÇOBAN
MANSİYON BÜNYAMİN EREN - KOCAELİ- ODUN KÖMÜRCÜLERİ

FOTO FORUM “Anadolu'da Sanatsal Yaşam” Özel Ödülü : ALİ ALTIN– AYDIN – AKŞEHİR

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler