7m


7m

hyundai

Zonguldak'ta ilginç hırsızlık

Bu zamana kadar para, kıyafet, yiyecek, otomobilin çalındığını duymuştuk da bu kadarını duymamıştık. Zonguldak'ta yaşanan hırsızlık olayı 'bu kadarına da' pes dedirtecek cinsten...Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğü'nün

Gündem 26.12.2011, 11:07
Zonguldak'ta ilginç hırsızlık

Bu zamana kadar para, kıyafet, yiyecek, otomobilin çalındığını duymuştuk da bu kadarını duymamıştık. Zonguldak'ta yaşanan hırsızlık olayı 'bu kadarına da' pes dedirtecek cinsten...

Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğü'nün önünde bulunan 480 kiloluk otomatik para çekme makinesi, gece yerinden sökülerek içindeki 151 bin TL ile çalındı.

İlginç hırsızlık olayı, gece saat 03.00 sıralarında meydana geldi. Maden işçilerinin işlemlerini yaptırabilmeleri için TTK Üzülmez Müessese Müdürlüğü binasının yanına kurulan tek katlı banka şubesinin camekanlı bölümünde yan yana bulunan 3 ATM'den birinin çalındığını, dün akşam saatlerinde para çekmek isteyen işçiler fark etti. Haber verilmesi üzerine gelen polis ekipleri ve banka görevlileri, olay yerinde inceleme yaptı.

Polisin yaptığı araştırmada, minibüsle müessese önüne gelen kimliği belirsiz kişilerin, girişteki güvenlik kulübesinde görevli bulunmamasını da fırsat bilerek ATM'lerin bulunduğu bankaya ait camekanlı bölüme girdikleri, yan yana bulunan 3 otomatik para çekme makinesinden birini yerinden sökerek minibüsün arka tarafına koyup kaçtıkları tespit edildi.

GÜVENLİK KAMERASI ARIZALI

ATM'lerin bulunduğu bölümdeki bankaya ait güvenlik kameralarının 6 Aralık'tan bu yana arızalı olduğu belirlenirken, müesseseye ait güvenlik kamerasına ise sadece minibüsün geliş ve gidişinin yansıdığı, ancak görüntülerden aracın plakasının saptanamadığı belirtildi. Girişteki kulübede bulunan güvenlik görevlisinin de olay sırasında yerinde olmadığı, müessese içinde bulunduğu belirtildi.

Hırsızlığın, aynı gece Terakki Mahallesi'nde çalınan bir minibüsle gerçekleştirildiğini düşünen polis, içinde 151 bin TL bulunan 480 kiloluk ATM'yi çalanları yakalayabilmek için çalışma başlattı.

 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@