7m

uzungöl yayla otel

Yurdum insanı beklemekten sıkılınca...

Edirne Kapıkule Sınır Kapısından yurt dışına çıkmak isteyen TIR’lar, hafta sonu yoğunluğu sebebiyle 10 kilometre kuyruk oluşturdu. Kuyrukta beklemekten sıkılan bir şoför ise, çareyi TIR’ına çanak anten taktırmakta buldu.Özellikle Kapıkule’de kilometrelerc

Gündem 12.04.2014, 15:40
 Yurdum insanı beklemekten sıkılınca...

Edirne Kapıkule Sınır Kapısından yurt dışına çıkmak isteyen TIR’lar, hafta sonu yoğunluğu sebebiyle 10 kilometre kuyruk oluşturdu. Kuyrukta beklemekten sıkılan bir şoför ise, çareyi TIR’ına çanak anten taktırmakta buldu.

Özellikle Kapıkule’de kilometrelerce uzayan kuyruğu bekleyen TIR şoförleri, zaman geçirebilmek için araçlarına taktırdıkları çanak antenle televizyon izleyerek vakit geçiriyor. İstanbul’dan Almanya’ya giden İsmail Türk, televizyon izleyebilmek için aracına çanak anten kurduğunu, gündemi buradan takip ettiklerini kaydetti. TIR şoförü Türk, "Dün geldik buradayız, bu görüntüye göre yarına anca geçeriz. Ama bu ilk değil yani, sistem problem, Bulgar tarafına geçiyorsun, onlar aynısı söylüyor, Türk tarafına geçiyorsun onlar da aynısını söylüyor. Burada bomboş olduğu zaman bile 12 saatten önce kapıyı geçemiyoruz. Burası bizim evimiz. Gördüğünüz gibi televizyonumuz burada, teybimiz aynı şekilde ne yapalım. 1 ayın 28 günü bu arabanın içinde geçiyor. Bu çanak anteni Türk televizyonlarını seyretmek için, medyayı ve haberleri yakından takip etmek için kurduk. Gündemi buradan takip edebiliyoruz başka bir yerimiz yok, bir yerde bir Türk gazetesi bulursak işte o kadar sadece" dedi.

“BU SİSTEME BİR ÇARE BULSUNLAR”

Öte yandan, Denizli’den Avrupa’ya yola çıkan TIR şoförü Yasin Demir, "Öğrendiğimize göre sistemlerin değiştiğini söylüyorlar, Türkiye Cumhuriyeti neden bu sistemlere çözüm bulmuyor, bu 2 yıl önce de değişti. Dünyadaki bütün gümrükler takır takır işlerken bizim gümrüklerde neden bu kadar bekliyoruz. Sorun Kapıkule’den kaynaklanıyor, Bulgaristan’dan kaynaklanmıyor. Bulgar tarafında 3 kantar birden çalışıyor, bizimkiler içeriye araba almıyorlar. Bizim Ulaştırma Bakanlığımız nerede? Neden bunlara çare bulmuyorlar, bizi neden düşünmüyorlar?" diye sitemde bulundu.

Kapıkule’de uzun kuyruklar oluşturan TIR’lar ortalama 48 saatte Kapıkule’ye ulaşabiliyor.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@