alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Yunanistan'dan şok talep

Yunanistan’ın Balyoz davasında müdahil olarak yer alması gerektiği ileri sürüldü. Yunanistan’da yayımlanan haftalık Paron gazetesinin manşetinden verdiği haberde, adı açıklanmayan “saygın hukuk çevrelerinin” analizi büyük ses getirdi. Gazeteye konuşan ana

Gündem 15.04.2012, 09:55
Yunanistan'dan şok talep

Yunanistan’ın Balyoz davasında müdahil olarak yer alması gerektiği ileri sürüldü. Yunanistan’da yayımlanan haftalık Paron gazetesinin manşetinden verdiği haberde, adı açıklanmayan “saygın hukuk çevrelerinin” analizi büyük ses getirdi. Gazeteye konuşan analistler, “Yunanistan’ın, sanık sandalyesindekilere atfedilen suç içeren eylemlerden onurunun rencide edilerek zarar gördüğü, kendisine karşı çıkarma teşebbüsü söz konusu olduğu için davaya müdahil olarak faal şekilde katılma ve tüm yasal haklarını saklı tutma hakkına sahip olduğunu” söyledi.Paron gazetesi, Balyoz iddianamesine göre söz konusu planın Yunan milli egemenliğinden şüphe ettiğini ve Avrupa Birliği üyesi bir ülkeye hakaret içerdiğini iddia etti.

‘Adalarımızı işgal öngörüyor’
Gazete, “hukukçulara” göre Yunanistan’ın Türkiye’deki Balyoz duruşmalarına müdahil olarak katılarak tezlerini güçlendirebileceğini ve suçluların cezaya çarptırılmalarını talep edebileceğini belirtti. “Balyoz planı ülkemize çıkarma, adalarımızı işgal ve çatışma öngörüyordu” ifadesini kullanan gazete, iddianamede “‘Oraj’ ve ‘Suga’ isimli planlarla hava sahası ve kıta sahanlığı konularında Yunanistan’ın taciz edilerek iki ülke ilişkilerinin gerilmesinin öngörüldüğü anlaşılmıştır” denildiğini hatırlattı.


Yorumlar (5)
ADIL 10 yıl önce
Oha yavrum Oha. çayır çimen biterde yersin.
burak_han 10 yıl önce
yunanlar açlıktan nediyeceklerini bilmiyorlar.
OnAir_TS 10 yıl önce
ülkenizi batiranlari sorgulayin sonra gelir müdahil olursunuz.
ssmihh 10 yıl önce
Fırsat bu fırsat cahil milletin sayesinde ellerine bir fırsat geçtiya içerdeki dışardaki bütün akbabalar Türk ordusuna saldırıyor şu tarafından bir parça ette ben koparabilirmiyim hesabı yapıyor. Bütün leş yiyiciler bütün sürüngenler bütün aşağılık yaratıklar hepiniz bir araya gelsenizde ne Türk ordusunu yok edebilirsiniz nede Türk milletini. Bu millet eninde sonunda uykudan uyanıp kendine gelecektir bundan hiçbir kuşkunuz olmasın.
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Önce kendi ülkenize bakın boş boş konuşmayın sizi yine İzmir'den denize dökeriz akıllı olun!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@