Yomralılar Kaşüstü'ne köprülü kavşak istemiyor!

Trabzon'un Kaşüstü mahallesinde bulunan ve yaşanan trafik sıkışıklığı nedeniyle gündem olan Kaşüstü Kavşağı için Yomralılardan açıklama geldi.   Yomralılar Genç İşadamları Derneği ve Yomralılar Eğitim, Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneklerinden yapılan a

Gündem 15.01.2016, 16:23
Yomralılar Kaşüstü'ne köprülü kavşak istemiyor!

Trabzon'un Kaşüstü mahallesinde bulunan ve yaşanan trafik sıkışıklığı nedeniyle gündem olan Kaşüstü Kavşağı için Yomralılardan açıklama geldi.
 
Yomralılar Genç İşadamları Derneği ve Yomralılar Eğitim, Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneklerinden yapılan açıklamada Kaşüstü Kavşağı için düşünülen köprülü kavşak projesinin uygun olmadığı belirtildi.
 
Derneklerden yapılan ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi;
 
"Son dönemlerde Trabzon ve Yomra gündemini meşgul eden Kaşüstü kavşak projesi ile ilgili olarak Yomra nın sivil toplum kuruluşları olarak bir araya gelerek bir değerlendirme yapmış bulunmaktayız.
 
Temel ve teknik bilgi sahibi olunmaksızın ve kimseye yapması gereken işi öğretme düşüncesinde olmadan sadece halkımızın ve toplumun talebini dile getirmekteyiz.
 
Bizlerde bu sorunun çözümünde kamu yararı da gözetilmesi, esnafın yaşayacak olduğu sorunlar ve son yıllarda Trabzon turizminin gözbebeği olan ilçemizde yaratacak olduğu görüntü kirliliği de göz önüne alındığında kesinlikle dalcık veya başka uygulanabilir projeler oluşturmaktan geçtiğini düşünmekteyiz. Yapılacak olan köprülü üstgeçidin daha sonradan geri dönüşü olmayan bir noktaya geleceğini ve her yönü ile kullanımının uygun olmayacağı aşikardır.
 
Toplum yararına yapılmakta olan ve insanların yaşamlarını kolaylaştırmak için oluşturulan bu yolların toplumun kaygı ve düşüncelerinden de yararlanılarak yapılması gerekmektedir.
 
Türkiye'nin en yaşanılabilir şehri olmak ve Trabzon’un en hızlı büyüyen ilçesi olmanın da etkisi ile tekrar düşünülmesi ve değerlendirilmesi, konu hakkında bilgi sahibi ve teknik donanıma sahip kuruluşlarında görüşleri alınarak çözülmesi Yomralılar olarak tek arzumuzdur."
Yorumlar (4)
Ercan Aslan 5 yıl önce
zihniyet hep aynı. istemezük..Çözüm ??? Bana ne, sen bul.. tamam.. Buldum desen..Bulsan da onu da istemezük..

o kavşağın etrafını Ruslar gelip doldurmadı. Yeni gökdelenvari inşaat ta, Kilim Mobilyanın binası da, DTM de o noktaya çok yakın yapıldı. battı çıktı ya da üst geçitli kara yolu yapılmadan orası çözülmez. yazın ışık kuyruğu 2-3 km oluyor.
adil türk 5 yıl önce
O kavşak bir an önce yapılmaya başlanmalı.Hep muhalefetle sadece iş gecikiyor ve olan vatandaşa oluyor.Bırakın bu kısır çekişmeyi de işinize bakın.
Harun Aksu 5 yıl önce
Trabzon'un en büyük ilçesi Akçaabat'taki HaçkalıBaba Kavşağına bir çözüm bulunuz bırakın yazı sabah ve akşam saatlerinde kmlerce uzunlukta trafik oluyor yaz mevsiminde Türkiye'nin ender rastlanan kilitli trafik Ana Haber bültenlerinde duyruluyor. Trabzon genelinde Karayolları tarafından yapılan yoldan başka yol yoktur ileriye dinük projeler üretilsin
hakan ay 5 yıl önce
dere yatagına dalcık yaparak asırı yagısta o kavsakta can kayıpların sorumlusu kim olacak....bu dernekler bos boş konusuyor...muhendislik veri olmadan salliyorlar...belediye yan yolları nıcın ımara actı....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@