Yılın doktoru PKK terörü yüzünden istifa etti

Siirt'te yılın doktoru seçilen Pervari İlçe Devlet Hastanesinde görevli Nepal uyruklu Pediatri Uzmanı Dr. Binod Kumar Şah, PKK terörü yüzünden istifa edip şehri terk etti.Yaklaşık 2 yıl önce atandığı Pervari Devlet Hastanesi'nde ilçe halkına hizmet veren

Yılın doktoru PKK terörü yüzünden istifa etti

Siirt'te yılın doktoru seçilen Pervari İlçe Devlet Hastanesinde görevli Nepal uyruklu Pediatri Uzmanı Dr. Binod Kumar Şah, PKK terörü yüzünden istifa edip şehri terk etti.

Yaklaşık 2 yıl önce atandığı Pervari Devlet Hastanesi'nde ilçe halkına hizmet veren ve yılın başarılı doktoru seçilen Nepal uyruklu Pediatri Uzmanı Dr. Binod Kumar Şah, terör örgütü PKK'nın bölgede yaptığı son eylemlerinde yol kapatıp, insan kaçırmasından korktuğu için ailesi ve kendisinin hayatından endişelendiği gerekçesiyle istifa ederek, Siirt'i terk etti. Pervari halkı tarafından sevilen bir doktor olduğunu belirten Şah, "2 yıl önce göreve başladım. Kısa sürede ilçe halkı tarafından sempatiyle karşılandım. Buradaki halk beni kısa sürede bağrına bastı. Bir doktordan ziyade bir hemşehri gibi davrandılar. İlçede imkanlar kısıtlıydı. Ancak buna rağmen ben ve hastane yönetimi elimizden geleni yapıyorduk. Son günlerde Pervari ilçesinde yaşanan terör olayları, gelen cenazeler başta ailem olmak üzere çevremi ciddi şekilde etkiledi ve istifa etmek zorunda kaldım" dedi.

YILIN DOKTOR SEÇİLMİŞTİ

Mart ayında Sağlık Bakanlığı tarafından yılı doktoru seçildiğini anımsatan Şah, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İstifa etmemde iki neden yatıyordu. Biri bölgedeki sağlık hizmetlerinin yetersizliği, ikinci ve en önemlisi de terör olayları oldu. Tüm çabalarıma rağmen, yeni doğan bakımını hizmete açtıramadım. Son zamanlarda yaşanan olaylar fazlası ile hem beni hem de ailemde ciddi bir tedirginliğe sürükledi. Ailemin istikbali için Pervari Devlet Hastanesi'nden istifa etmek zorunda kaldım. Bölgeye biran önce barışı huzur ve sağlık hizmetinin daha refah ortamdalar gelmesini dilerim. Şu an Ankara'da özel bir hastanede çalışmaktayım, bir çocuğum var, Ankara'da yaşamaktayım."

Yılın doktoru PKK terörü yüzünden istifa etti

Yılın doktoru PKK terörü yüzünden istifa etti

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler