7m

7m

hyundai

Yapanların yanına kar kalmayacak

Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi Acil Servisindeki görevleri sırasında uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit düşen Polis Memurları Tanju Sakarya ve Fatih Kılbeyiçin tören düzenlendi.Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törene başta

Gündem 29.08.2015, 16:03
Yapanların yanına kar kalmayacak

Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi Acil Servisindeki görevleri sırasında uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit düşen Polis Memurları Tanju Sakarya ve Fatih Kılbeyiçin tören düzenlendi.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törene başta Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük olmak üzere; Garnizon Komutanı Tuğgeneral Metin Alpcan, Milletvekilleri Mazhar Bağlı, Kasım Gülpınar ve Seydi Eyüpoğlu, Vali Yardımcıları Cengizhan Yılmaz ve Uğur Sezer, İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, siyasiler, STK temsilcileri, şehitlerin aileleri, mesai arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşuyla başlayan tören şehitlerin özgeçmişlerinin okunmasıyla devam etti. Cenaze töreninde konuşan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, "Acımız çok büyük ve derin, yüreğimiz parçalanıyor ama dimdik ayaktayız. Kararlılığımızdan bir milim bile şaşmayacağız" dedi.

Konuşmasında şehitlerin ailelerine seslenen Vali İzzettin Küçük, "Sizlere söz veriyoruz, bütün milletimizin huzurunda söz veriyoruz. Bu katliamı yapanların yanına kar kalmayacak. Alçaklardan muhakkak en ağır şekilde hesap sorulacak. Türk Milletinin ve Türk Devletinin kahredici gücü karşısında hepsi ama hepsi çok yakında un ufak olacaktır" dedi.

Konuşmasının sonunda bir kez daha şehit polislere rahmet dileyen Vali Küçük, "Başta aileleri olmak üzere, polis teşkilatımıza ve milletimize başsağlığı diliyorum. Ruhları şad olsun" ifadelerine yer verdi.

Yapılan konuşmaların ardından İl Müftü Vekili Ramazan Aslan tarafından şehitler için dua edildi. Tören şehitlerin naaşının meslektaşlarının omuzlarında cenaze araçlarına taşınmasıyla sona erdi. Şehit Tanju Sakarya'nın naaşı ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazıyla birlikte defnedilmek üzere Ankara'ya, Şehit Fatih Kılbey'in naaşı ise memleketi Hatay'a gönderildi.

Yapanların yanına kar kalmayacak

Yapanların yanına kar kalmayacak

Yapanların yanına kar kalmayacak


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@