banner539

banner526

banner533

banner513

"Yanlışlığı ben buldum"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Swissotel'deki "Kentsel Dönüşümün Mimarisi Sil Baştan" temalı panelin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.Bir basın mensubunun "Sayiştay TOKİ'nin zararının 106 milyon lira olduğunu açıkladı. Ama siz 55

Gündem 23.11.2012, 16:50

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Swissotel'deki "Kentsel Dönüşümün Mimarisi Sil Baştan" temalı panelin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir basın mensubunun "Sayiştay TOKİ'nin zararının 106 milyon lira olduğunu açıkladı. Ama siz 55-60 milyon olarak söylediniz. Aradaki fark nasıl oluyor? İstifa edeceğinizi söylemiştiniz. İstifa edecek misiniz?" şeklindeki sorusuna Erdoğan Bayraktar şöyle cevap verdi:

YAPILAN YANLIŞI BEN BULDUM

"Bizim basından ricamız ülkenin menfaatleri doğrultusunda hareket etmek. Tabi siz burada haberleri alıyorsunuz. Patronlara istediğiniz gibi yazdıramıyorsunuz, yazmıyorlar. Sizin suçunuz yok. Bu ülkemize yazıktır. Biz orada bir olayı TOKİ'de yapılan bir yanlışlığı kendimizin de bir suçu varsa bunu ifade ederek dedik ki bunu ben buldum. O yapılan yanlışlığı bulan kim? Erdoğan Bayraktar. Bunu soruşturmasını yapan kim Erdoğan Bayraktar. Mahkemeye veren kim Erdoğan Bayraktar. Biz onu göremedik diye ızdırap içerisindeyiz onu paylaştım. Biz dedik ki 40 katrilyonluk iş yapmışız. Bu vatan bizim. 40 katrilyonluk işte bir terbiyesiz affedersiniz bir yanlışlık yapmış ve onu biz bulmuşuz. Onu yaptığı için de üzülmüşüz. Alacağı alıyoruz. O haber gazetelerde bugün hiç yok. Alacak tespit edilmiş. Teftiş raporlarıyla, Cumhurbaşkanlığı Denetleme Kurulu raporuyla tespit edilmiş. O parayı alıyoruz biz. 12 milyonunu garanti altına almışız bunu yazan yok.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL IMF'YE BORÇ VERECEĞİZ

Hakkımızda soruşturma mahkeme yok. Mahkeme var biz açmışız mahkemeyi. Beyefendi şimdi bana soru soruyor. Birisi gelip bir iddiada bulunabilir. İddia başka şey işin oluşu başka şeydir. Biz dürüstlük hakim olsun diye mücadele veriyoruz. Vatanını, milletini, üretimi sevsin diye uğraşıyoruz. Hazineye geldiğimizde kasamızda 27.5 milyar vardı şimdi 115 milyar dolar var bunu yazın. Bizim IMF 'ye olan 23 milyar dolardı şimdi 1 milyar dolar oldu. Önümüzdeki sene IMF'ye borç vereceğiz. Bütün dünya ülkeleri Türkiye'ye gıpta ediyor bunları yazın"

Yorumlar (1)
Ahmet KÖSE 8 yıl önce
İnşallah yerin dibine çökersinizde sende bu Toki muhabbetinin hesabını verirsin inşallah.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@