Vatandaşı sevindirecek haber!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız , Bakanlıkta düzenlenen 'Başkent Elektrik Dağıtım Bölge Toplantısı'na katıldı. Elektrik Piyasası Kanunu'nun beraberinde birçok şeyi getirdiğini söyleyen Yıldız, "Bunların içerisinde sayaçların vatandaşımızın c

Vatandaşı sevindirecek haber!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız , Bakanlıkta düzenlenen 'Başkent Elektrik Dağıtım Bölge Toplantısı'na katıldı. Elektrik Piyasası Kanunu'nun beraberinde birçok şeyi getirdiğini söyleyen Yıldız, "Bunların içerisinde sayaçların vatandaşımızın cebinden ödediği şekliyle uygulama vardı. Bunu da 2014 yılının 1 Ocak'ından itibaren genel yatırımlardan ödenecek bir kalem haline getiriyoruz. Bu da vatandaşımızın lehine bir düzenleme" dedi.

ELEKTRİK PİYASASI KANUNUNDA SON DURUM

Yıldız, toplantı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, "Elektrik Piyasası Kanunu'nun Meclis Genel Kurulu'ndan geçmesi üzerine yapılan yeni değişikliklere' ilişkin sorusuna, Yıldız, "TBMM Genel Kurulu'nda elektrik şirketlerini, vatandaşlarımızı, sanayicimizi, birçok kesimi ilgilendiren önemli bir tasarı kanunlaştı. Cumhurbaşkanımızın onayına sunulacak ve süreç bu şekilde devam edecek. Sokak aydınlatmalarıyla alakalı yeni bir düzenleme yapıldı, bu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçesinden değil Hazine Bütçesi'nden ödenecek. Bildiğiniz gibi caddeler, sokaklar, kavşaklar, alt geçitler, üst geçitlerin her birisi önceden Hazine tarafından ödeniyordu.

Genel bir talep; Belediyelerin de dekoratif aydınlatmalarıyla beraber belli şartnamelere, enerji verimliliklerine ve enerji tasarrufuna uyulmak kaydıyla park ve bahçe aydınlatmalarının da Başbakanımızın talimatıyla bu kapsam içerisine aldık. Dolayısıyla hemen hemen bütün aydınlatmalar, otobanlar hariç ve ören yerleriyle alakalı bir kısım yerler hariç şehir içerisinde bulunan aydınlatmaların hemen hemen tamamı bu genel kapsam içerisine alındı" cevabını verdi.

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler