Vali yardımcısı İstiklal Marşı okutmadı!

Erzurum’da İl Genel Meclis salonuna girişinde ayağa kalkmayanları uyaran Vali Yardımcısı Ertuğrul Egemen, bu kez de İşkur’a ait bir törende banttan İstiklal Marşı okunmasını istemedi. Vali Yardımcısı Egemen, "Kapalı alanlarda İstiklal Marşı okunmuyor. Bun

Vali yardımcısı İstiklal Marşı okutmadı!

Erzurum’da İl Genel Meclis salonuna girişinde ayağa kalkmayanları uyaran Vali Yardımcısı Ertuğrul Egemen, bu kez de İşkur’a ait bir törende banttan İstiklal Marşı okunmasını istemedi. Vali Yardımcısı Egemen, "Kapalı alanlarda İstiklal Marşı okunmuyor. Bunun genelgesi var" dedi.

İş Kurumu (İşkur) Erzurum İl Müdürlüğü tarafından 30 Eylül - 28 Kasım tarihleri arasında düzenlenen girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler için dün Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) salonunda sertifika töreni düzenlendi. ETSO Yönetim Kurulu Başkan vekili Şevket Demir, İŞKUR Müdürü Tacettin Ötügen, ETSO Genel Sekreteri Harun Delibaş, KOSGEB Erzurum Hizmet Birimi yetkilileri, ABİGEM Direktörü Prof. Dr. Osman Demirdöğen ve kursiyerlerin hazır bulunduğu törende, İstiklal Maerşı’nın banttan çalınması için hazırlık yapılırken Vali Yardımcısı Ertuğrul Egemen, törenin İstiklal Marşı çalınmadan başlatılmasını istedi.

KAPALI ALANLARDA İSTİKLAL MARŞI OKUNMUYOR

Gelişmeler üzerine DHA’nın sorusunu yanıtlayan Vali Yardımcısı Egemen, "Kapalı alanlarda İstiklal Marşı okunmuyor. Bunun genelgesi var. Bakın, bu araştırılması gereken bir konu değil mi? Biz kafamıza göre hareket etmiyoruz. Yani genelgesi mevzuatı olmayan işi biz yapmayız" diye konuştu.

TÜTÜN KURULU TOPLANTISINDA AYAĞA KALKMAYANLARI UYARMIŞTI

Geçen Ekim ayında İl Tütün Kontrol Kurulu toplantısına başkanlık etmek için salona giren 35 yaşındaki Vali Yardımcısı Ertuğrul Egemen, ayakta karşılama yapılmadığı için kamu kuruluşlarının müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerini uyarmıştı. Salonda yerine geçen Egemen, "Bizim devlet geleneğimizde içeriye büyük girdiği zaman ayağa kalkılır. Tabii bizi tanımadığınıza vereceğiz. Ama bir daha böyle bir şey görmek istemiyorum" diyerek tepkisini dile getirirken, Baro Başkanı Faruk Terzioğlu bu sözler üzerine salonu terketmişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Karagöz
Hüseyin Karagöz - 6 yıl Önce

Vali yardımcısıymış Valiliği garantiledi..AKP-PKKya hayırlı olsun...Seçime gidiyoruz ya AKP ayaklar altına aldığı Türk milliyetçiliğine bağlanıp görevden alırsa inanmayın...

tuncay türk
tuncay türk - 6 yıl Önce

böyle saçmalık mı olur ? kim çıkarmış bu genelgeyi velev ki okuttun bundan kim rahatsız olabilir ? tabiki sizler istiklal marşından, cumhuriyetten, atatürkten, türkten kim rahatsız oluyor akp ve pkk ne kadar çok ortak yanınız var değil mi ? tek ortak olmayan tarafınız bir taraf sözde islamcı, diğer taraf ateşperest zerdüşt ama konu türk düşmanlığı yabancı taşeronluğu olunca nasılda birleşiyorsunuz. bdp mitinglerinde pkk marşı okumak serbest apo posterleri asmak serbest ama iş istiklal marşına gelince yasak sahi türk diye bir ırk yok diyordunuz değil mi ?

SIRADAKİ HABER

banner513