vardallar

Vali PKK'lı sayısını açıkladı

Cudi Dağı'ndaki çatışmada Uzman Çavuş Mehmet Bostanoğlu'nun şehit olmasının ardından sürdürülen operasyonda Kobra helikopterler PKK'lıların bulunduğu alanları gün boyunca yoğun ateş altına alındı.Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı da son ayla

Gündem 23.12.2011, 20:21
Vali PKK'lı sayısını açıkladı

Cudi Dağı'ndaki çatışmada Uzman Çavuş Mehmet Bostanoğlu'nun şehit olmasının ardından sürdürülen operasyonda Kobra helikopterler PKK'lıların bulunduğu alanları gün boyunca yoğun ateş altına alındı.

Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı da son ayların en büyük hareketliliği yaşandı. Komutanlıktan peş peşe kalkan Sikorsky helikopterler operasyon bölgesine takviye komandolar indirdi.

15 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ İDDİASI

Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, operasyonlarda 15 PKK'lının iddialarının sorulması üzerine, "Bunu kesinlikle doğrulayamıyoruz. Elimizde şu anda öyle bir bilgi yok" dedi.

BÖLGE SORUMLUSUNUN ÜZERİNDEN CİNAYET BİLGİLERİ ÇIKTI

Cehennem Deresi'nde güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülen PKK'nın bölge sorumlusu Agit Batman' kod adlı Yusuf Aktara'nın üzerinden İdil İlçesi'nde daha önce işlenen bazı cinayetlere ilişkin bilgi notları ve belgeler çıktı. Güvenlik görevlilileri, bu belge ve bilgiler üzerine cinayet dosyalarını yeniden açarken, bir çok cinayetin aydınlatılabileceği belirtildi. Üzerinde iki ayrı sahte kimlik bulunan PKK'lı Aktara'nın cebinden de yaklaşık 10 bin lira çıktı.

AYAK İZLERİNDEN BULUNDU

Bölge sorumlusu Aktara'nın etkisiz hale getirilmesiyle ilgili detaylarda ortaya çıktı. Bölgede daha önce teslim olan PKK'lıların verdiği bilgiler üzerine Cehennem Deresi'nde yaklaşık 80 kadar Jandarma ve Polis Özel Harekat Timi operasyon düzenledi. Operasyorda yaklaşık 50 mağara tek tek arandı. Güvenlik güçleri zeminin ıslak olması üzerine bir ayak izini takip etti. Ayak izlerinin bir mağaraya girdiğini belirleyen güvenlik güçleri, PKK'lının da içeride bulunduğunu tespit etti. Mağaranın girişinde 'Teslim ol' çağrısına Aktara'nın ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada PKK'lı ölü olarak ele geçirildi. PKK'lı Aktara'nın cesedi otopsi yapılmak üzere Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

8 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

Cudi Dağı'nda sürdürülen operasyonda 8 PKK'lının öldürüldüğü bildirildi. Çatışmanın sürdüğü Cudi Dağı'nda bombalanan alanlarda arazi arama tarama çalışmalarının da devam ettiği belirtildi. Yetkililer, öldürülen 8 PKK'lının silahlarının da ele geçirildiğini söyledi.


Yorumlar (1)
sinaa 10 yıl önce
8 leş diyor vali diğer 12 kişi nerede yoksa yaralıydılarda helikopterlemi gataya taşıdınız onları siz herşey yaparsınız.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@