enbüyük

kebir

Vali Mutlu'dan önemli açıklama

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu:Dövizlerin, flamaların, resimlerin kaldırılması maksadıyla emniyet tarafından bir çalışma maksadıyla bir çalışma başlatılmış ve bu çalışma yürütülürken kamuoyuyla paylaşılmıştır. Sabah yapmış olduğumuz açıklamalarda Atat

Vali Mutlu'dan önemli açıklama

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu:Dövizlerin, flamaların, resimlerin kaldırılması maksadıyla emniyet tarafından bir çalışma maksadıyla bir çalışma başlatılmış ve bu çalışma yürütülürken kamuoyuyla paylaşılmıştır. Sabah yapmış olduğumuz açıklamalarda Atatürk anıtımız ve Atatürk Kültür Merkezimizdeki kötü tablonun ortad an kaldırılmasına yönelik olduğu ifade edilmiş, Gezi Parkı başta olmak üere herhangi bir müdahalede bulunmayacağımız toplumumuza deklare edilmiştir. Bu hususlar deklare edilmeye devam edilmiştir ve buna hassasiyetle özen gösterilmiştir.
 
Gezi Parkı'na hiçbir şekilde müdahalemiz olmayacağını paylaştık. Keza Taksim alanımızla ilgili olarak da aynı değerlendirmeleri yaptık. Değerli İstanbullular'ın bu alanda bizim yapmış olduğumuz çalışmaları destekleyici yaklaşımları ve bizi marjinal gruplarla başbaşa bırakarak orada bir mücadelenin yaşanmış olduğunu hep birlikte mücadele ettik. Atatürk Anıtı ve Atatürk Kültür Merkezi'ndeki marjinal pankartlar indirildi. Gezi Parkı'na hiçbir şekilde müdahale edilmedi. Saat 19.00'da Taksim'de gösteri yapılması için saygıdeğer İstanbullular'a alan bırakıldı. AKM önünde konuşlandık. Alanda sayıları 30-35 bin civarında olan katılımcılarla birlikte marjinal grupların, halkımız alanda dururken AKM'deki polisimize yönelik çok yoğun farklı materyallerle saldırısına şahit olduk.
 
Bu saldırı akabinde Emniyet mensuplarının yaptıkları müdahale sonucu marjinal gruplar alandan uzaklaştırıldı. Bu konuyla ilgili yapmış olduğum açıklamada değerli halkımızdan ricalarım olacak. Bizleri meydanda polisle çatışmak üzere ısrarlı bir şekilde saldırılarını sürdüren marjinal gruplarla mücadelede desteklenmesi noktasında yardımlarını talep ettim. Şu anda Taksim alanında bulunan farklı fraksiyonlara ait marjinal gruplarla emniyet güçlerimiz arasında bir çatışma ortamı mevcuttur ve bunun kontrol altına alınması için kararlı ve dirayetli mücadelemizi sürdürmektedir. Kendilerine bütün gün boyunca devam eden yoğun mesailerinden dolayı teşekkür ediyorum.
 
Gezi Parkı'nın kışkırtılarak bir çatışma alanı haline getirilmesi için yapılan ajitasyonlara girmeyen gençlerimize teşekkür ediyorum. Arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Bu akşam Taksim alanından ayrılan sevgili İstanbullulara ve halkımıza teşekkür ediyorum. Bu akşam Taksim Meydanı'nda Mustafa Kemal Atatürk'ün heykelinin ve manevi şahsiyetinin bulunduğu alanda devletimizin ve milletimizin sarsılmaz gücü emniyet güçlerimiz tarafından kararlılıkla marjinal grupları üzerinde gösterilecektir. 
 
15 gündür Taksim alanını halkımıza açmış olan devlet irademizin bugünkü tecellisi anlamında güvenliğin tam olarak sağlanacağı sürece kadar marjinal gruplar dışında sevgili İstanbullu halkımızın bulunmamasını bir kez daha rica ediyorum. Taksim alanının marjinal gruplardan enterne edilinceye kadar halkımızdan rica ediyorum. Gece ve gündüz alınacak tedbirlerle emniyet güçlerimize herkesin yardımını rica ediyorum. Bundan sonra uygulayacağımız tedbirleri halkımızın gözü önünde, sosyal medyanın gözü önünde ve hukuki çerçevede sürdürmeye devam edeceğiz.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ibrahim halil - 5 yıl önce
Akıllı ol TÜRK gençliği.. Bu gün meydanlarda, ezilmişlerin, sömürülenlerin, mazlumların, itilip kalkılanların, haklarını, işbirlikçi ve egemen güçlere karşı savunuyorsunuz. Hepinizi kendi evladım gibi tanıyorum, en akılsız olanınız, mücadelesini verdiğiniz malum kesim den katbe kat zekisiniz, katbekat karakterli ve onurlusunuz, Bu gün Gezide,taksimde, kızılayda, kuğuluparkta,meydanda, verdiğiniz mücadele sonudan ne olacak? Siz işinizi, geleceğinizi tahsil hayatınızı risk ediyorsunuz. Ama malum kesim sadakaya, bir çuval kömüre oyunu satıp sizede vatan haini diyecekler. Egemen güçler ve yandaşları ise X5 lereQ7 lere binip bıyık altında size gülecekler. Akıllı olun çalışın makam sahibi olun para sahibi olun ve sadakaya oyunu satanlara siz s
Avatar
Altındereli - 5 yıl önce
Sen çok konuşuyorsun çok hata yapıyorsun

ATATÜRK senin neyıne siz AKP liler ATATÜRKE

düşmansınız bunu bilmeyenmi var öyle diyeceğine

canımız gaz sıkmak istedi desene. ama unutma sende

yakında öleceksin çünkü yaşın ölüm sınırında
Avatar
y.hakan tuncel - 5 yıl önce
ben 51 yaşındayım ve dün akşam taksimdeydim herkes halaylar horonlar oynarken birdenbire polis insanların üstüne gaz bombalarıyla saldırdı sonradanda tvlere çıkıp polise saldırdılar diye yalan söylüyorsun yok türbanlılara saldırıyorlarmış gelde alana bak bakalım yüzlerce türbanlı görürsün vali olmuşsun ama adam olamamışsın utanmadan yalan konuşuyorsun ama şunu bilki size rağmen insanlar bu ülkede kardeşce yaşamaya devam edecek birde bu üstüne gaz sıktırdığın emekçiler sana ve senin gibilere ama bu dünyada ama ahirette hesap soracaklar allah yardımcın olsun