Urfa'da patlama: 1 ölü var!

Şanlıurfa'da bir benzin istasyonunda meydana gelen patlamada 1 kişi hayatını kaybetti, 2'si ağır 12 kişi yaralandı. 19 araç hasar görürken, 100'e yakın ev de patlamadan etkilendi.Vali açıkladı: Bir haftadır gaz kokusu varmışKaraköprü beldesindeki bir benz

Gündem 27.06.2011, 09:03
Urfa'da patlama: 1 ölü var!

Şanlıurfa'da bir benzin istasyonunda meydana gelen patlamada 1 kişi hayatını kaybetti, 2'si ağır 12 kişi yaralandı. 19 araç hasar görürken, 100'e yakın ev de patlamadan etkilendi.

Vali açıkladı: Bir haftadır gaz kokusu varmış

Karaköprü beldesindeki bir benzin istasyonunda sabah saatlerinde çok şiddetli bir patlama meydana geldi.LPG tankından kaynaklandığı belirtilen patlama, bölgeyi adeta savaş alanına çevirdi.

8 araç tamamen yandı

Patlamada çevrede bulunan yaklaşık 19 araç hasar gördü. Bu araçlardan 8'i tamamen yandı

Patlamanın şiddetiyle yaklaşık 100'ün üzerinde ev ve işyeri de hasar gördü. Birçok ev ve işyerinin camları kırılırken, vatandaşlar kendilerini sokağa attı.

1 kişi hayatını kaybetti

Patlamada 1 kişi yaşamını yitirdi, 2'si ağır 12 kişi de yaralandı. Yaralılar, yapılan ilk müdahalenin ardından ambulanslarla hastaneye sevk edildi.

İtfaiye ekiplerinin güçlükle müdahale ettiği yangın sırasında zaman zaman patlama sesleri duyuldu.

Gaz sızıntısı şikayeti

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, NTV'ye yaptığı açıklamada, ilk incelemelere göre olayın bir terör saldırısı olmadığını söyledi.

Patlamadan önce gaz kokusu geldiğine dair şikayetler alındığını belirten Vali Okutan, şöyle konuştu:

"Patlama nedeniyle ilgili net bir şey söylemek henüz mümkün değil. Ama işyeri sahibi ve vatandaşların bir haftadır gaz sızıntısı şikayeti var. Teknik heyetler gelip incelemelerde bulunmuş ama gaz sızıntısı tespit edememişler. Bizim edindiğimiz ilk izlenim; olayın bir terör olayı olmadığı, tamamen LPG sızıntısından kaynaklandığı yönündedir"

 


 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@