Ünlü sanatcıyı PKK'lı yaptılar

Balçiçek Pamir'le Söz Sende programının bugünkü konuğu ses sanatçısı ve oyuncu Yavuz Bingöl hakkında çıkan iddiaları ortaya atanları lanetledi, sol görüşlü olduğunu ancak PKK'lı olmadığını belirtti.Sanatçı "Ama tuttular beni 'bölücü ve PKK'lı' yaptılar. A

Ünlü sanatcıyı  PKK'lı yaptılar

Balçiçek Pamir'le Söz Sende programının bugünkü konuğu ses sanatçısı ve oyuncu Yavuz Bingöl hakkında çıkan iddiaları ortaya atanları lanetledi, sol görüşlü olduğunu ancak PKK'lı olmadığını belirtti.

Sanatçı "Ama tuttular beni 'bölücü ve PKK'lı' yaptılar. Aslında ben zaten PKK'lı olamam çünkü Kürt değilim, Türkmenim" diye konuştu

Siyasi yönüyle de tanınan Bingöl, Ermenilerden özür kampanyasına imza attığı için işinden olduğunu söyledi ve ekledi: “Aslında ben o imzayı tamamen bu iş bitsin diye attım. Yoksa öyle soykırımmış filan demek için değil. Aslına bakarsanız benim annemin halasını Ermeniler öldürmüş. Ama iki halk arasında bu kadar uzun sürmüş bir davanın artık bitmesini istediğim, kardeşliğin baskın gelmesini istediğim için o imzayı attım. Ancak hep bir yerlere çekiliyor bu gibi işler ne yazık ki. O sıralar yapmak üzere olduğum bir işten oldum bu yüzden”.

Kürt değilim Türkmenim

Yavuz Bingöl programda ayrıca kendisinin PKK'lı ve bölücü olmakla da suçlandığını anlattı. “Ben sadece sol görüşlü ve barış yanlısı bir insanım. Ama tuttular beni 'bölücü ve PKK'lı' yaptılar. Aslında ben zaten PKK'lı olamam çünkü Kürt değilim, Türkmenim. Ama bunların önüne geçilemiyor maalesef, biri çıkıp yaftayı yapıştırıveriyor.”

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler