Ünlü oyuncu hayatını kaybetti! Payidar Tüfekçioğlu kimdir?

Yunus Emre'deki rolüyle büyük kitlelere ulaşmıştı...

Gündem 17.05.2017, 22:50 17.05.2017, 23:02
Ünlü oyuncu hayatını kaybetti! Payidar Tüfekçioğlu kimdir?
Bir süredir özel bir hastanede tedavi gören ve karaciğer nakli için donör bekleyen Payidar Tüfekçioğlu, hayata veda etti. Sanatçının ölümü hem hayranlarını hem yakınlarını üzdü.

Payidar Tüfekçioğlu kimdir?

Payidar Tüfekçioğlu 1962 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Ünivertsitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olmuş,Konservatuvar eğitiminden sonra Devlet Tiyatroları'nda çalışmaya başlamıştır. Bursa Devlet Tiyatrosu, Antalya Devlet Tiyatrosu ve İstanbul Devlet Tiyatrosu'da çalışmıştır. Halen İstanbul Devlet Tiyatrosu'da görev almaktadır. Tiyatro ve sinema çalışmalarının yanı sıra dublaj çalışmaları da bulunmaktadır. Hollywood filmlerinin önemli oyuncularının Türkçe dublajlarını yapmıştır. En bilindik seslendirmeleri Sylvester Stallone, Bruce Willis, Samuel Jackson, Morgan Freeman, Clint Eastwood gibi önemli aktörlerin Türkçe düblajlarını üstlenmiştir.

Dizileri; Ölümsüz Aşk, Naciye'yi Kim Sevmez, Hünkarın Bir Günü, Acayip Hikayeler, Kurtlar Vadisi Pusu, Yunus Emre, Aşkın yolculuğu, Sudan Bıkmış Balıklar'dır.
Payidar Tüfekçioğlu kimdir?


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
İbrahim Çevik 4 yıl önce
Allah rahmetini bol eylesin.
TURKAY CEVIK 4 yıl önce
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun
Adil Ahlatlı 4 yıl önce
Rabbim Rahmet ve Mağfiret eylesin. Cennette cem eylesin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@