banner441

Üniversiteliler kente ahlaksızlık getirmiş

YEŞİLAY Cemiyeti Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, üniversiteli gençlerin Mardin'de sarmaş dolaş dolaşmalarına, sokakta ve parklarda öpüşmelerine tepki gösterdi.   Kente üniversite kurulmasıyla yörede ahlaksızlığın yaygınlaşmaya başladığını iddia eden

Gündem 30.10.2012, 13:52
Üniversiteliler kente ahlaksızlık getirmiş

YEŞİLAY Cemiyeti Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, üniversiteli gençlerin Mardin'de sarmaş dolaş dolaşmalarına, sokakta ve parklarda öpüşmelerine tepki gösterdi.

   Kente üniversite kurulmasıyla yörede ahlaksızlığın yaygınlaşmaya başladığını iddia eden Günlüoğlu, bu konuda yetkilileri önlem almaya çağırdı.

 Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Artuklu Üniversitesi'nde okuyan ve kent dışından gelen öğrencilerin, kente ahlaksızlığı getirdiğini ve manevi çöküntüyü hızlandırdığını savundu. Gün geçtikçe ahlaki çöküntünün hız kazandığı Mardin’de, manevi huzursuzluğun herkesi derinden etkilemeye başladığını öne süren Günlüoğlu şöyle dedi:

 "İlimize üniversite kararı çıktığı zaman küçük- büyük hepimiz çok sevindik. Artık çocuklarımız kendi memleketlerinde okuyabileceklerdi, ya da yakın illerden Mardin’e öğrenci gelecek, Mardin her yönden gelişecekti. Gerçekten de böyle oldu. Mardin her geçen gün gelişmeye başladı. Öyle bir gelişti ki, bu gelişme beraberinde birçok ahlaksızlığı da getirdi. Artık kız- erkek gençlerimiz özgürlük ve medeniyet adına el ele, kol kola, sarmaş dolaş, uluorta gezmeye, gün ortasında herkesin önünde hayasızca sevişmeye başladılar. Büyükşehirler Ankara, İstanbul ve İzmir’deki gençler arasındaki hayasızlık manzaraları Mardin’de de sık sık görülmeye başlandı. Gençlerimiz her geçen gün bu işi ilerletmeye başladı. Artık bir kısım gençlerimiz kız- erkek parklarda, çimenler, yada banklar üzerinde uzanarak işi öpüşerek sevişmeye kadar götürdü."

 

'FİİLİ ZİNAYA DOĞRU GİDİLİYOR'

 

Gençlerin bu davranışları karşısında yetkilileri önlem almaya çağıran Günlüoğlu, şöyle devam etti:

 

"Şimdiden önlem alınmaz ise, herkes bu vebalin altında kalabilir. İşte burada bizler sivil toplum kuruluşu olarak yetkilileri göreve davet ediyoruz. Bu işe el atmaz, gereken tedbirler alınmaz ise çok daha vahim manzaralar ile karşılaşabiliriz. Önce el ele, sonra sarılarak, sonra da dudak dudağa öpüşerek fiili zinaya doğru gidiliyor. Derhal bu ahlaksız davranışların önüne geçilmelidir. Bu kendini bilmez kişiler her yerde uyarılmalıdır


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (5)
emre civelek 7 yıl önce
adam haklı beyler
Taşkın Bektaş 7 yıl önce
Töre adı altında gencecik kızları birbirine peşkeş çekip ırzına geçen bu şerefsizler mi haklı.
hayati kahveci 7 yıl önce
eskiden üniversite şehri medeniyet şehri idi şimdilerde her gayrimeşru işlerin neşet ettiği yer haline geldi malesef..doğrular acı gelir garipsenir malesef....
lov lov 7 yıl önce
Adam gercekten haklı seni tebrik ediyorum. tayip erdoğan her istediği yasayı bir gecede cıkarıyor. burası islam ülkesi islam ülkesinde zina olurmu bu nasıl yaşayış derhal cözüm üretilmesi lazım. nasıl aclıktan ölen bir ekmek calamıyor korkuyor bunada caydırıcı bir ceza olması lazım.
osman osman 7 yıl önce
adam haklı tabi, iki tarafın ta rızası varken olur mu bu işler? tecavüz edeceksin tecavüz. 9-10 yaşında kızlar aşiret reislerine pazarlanırken sorun yok, parkta öpüşen masum insanlar büyük sorun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@