banner441

Üniversitede skandal!

YÖK’ü hack’leyen internet korsanı Redhack’ın yayınladığı belgeler arasında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop’un Marmara Üniversitesi hakkında istediği soruşturma talebi de yer aldı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi eski öğretim üyesi ola

Gündem 13.01.2013, 14:15
Üniversitede skandal!

YÖK’ü hack’leyen internet korsanı Redhack’ın yayınladığı belgeler arasında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop’un Marmara Üniversitesi hakkında istediği soruşturma talebi de yer aldı. 

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi eski öğretim üyesi olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop şikâyetinde, 1993-2011 yılları arasında fakültede görev yaptığını belirterek, bu nedenle tanıdığı kişilerden çeşitli ihbarlar aldığını belirtiyor.
 
YÖK’ün kararıyla öğrencilerden lisansüstü giriş sınavları da dahil hiçbir ücret alınmayacağını belirten Şentop, 2012-2013 öğretim yılında üniversitenin tüm birimlerindeki lisansüstü giriş sınavlarına başvuru için binlerce öğrenciden 100 TL alındığını ifade ediyor. Şentop, bunun hukuka aykırı olduğuna işaret ederek, YÖK’ün bu konuda ceza soruşturması yapmasını istiyor. Şentop’un soruşturma istediği iddialar şöyle: 
 
KAYITDIŞI ÖDEME: Üniversitede her ay düzenli olarak başta rektörlük idarecileri olmak üzere otomasyon ve diğer bazı birimlerdeki personele kapalı zarf içinde kayıtdışı ödeme yapılıyor. 
 
RIZASIZ KAMPUS KART: Öğrencilerin onayı alınmadan kişisel bilgileri bankaya verilen öğrencilere ‘Kampus Kart’ çıkartılıyor. Kartı kullananlar daha ucuz yemek yiyor. 
 
REKTÖRDEN DEKANA MOBBİNG: Rektör, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serap Helvacı’nın dekanlık atamasının geri alınması yönünde yetkisi olmadığı halde yazılı istekte bulunuyor. 
 
SAHTE SINAV KÂĞIDI: İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olan Mehmet Babacan adlı öğrencinin fakültede okuduğu sırada, hocası Prof. Dr. Mahmut Bali Aykan tarafından sınav kâğıdı değiştiriliyor. Yerine sahte kâğıt tanzim edilerek Babacan’a başarısız notu veriliyor.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@