banner556

>

Üniversite öğrencisi genç kendini yaktı

Şanlıurfa'da, Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencisi 21 yaşındaki Serdal T., üzerine tiner dökerek kendini yaktı.Ambulansla hastaneye kaldırılan gencin durumunun ağır olduğu belirtildi.Olay, Şanlıurfa-Mardin Karayolu 25'inci kilometresinde bulunan

Gündem 10.10.2012, 08:27
Üniversite öğrencisi genç kendini yaktı

Şanlıurfa'da, Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencisi 21 yaşındaki Serdal T., üzerine tiner dökerek kendini yaktı.

Ambulansla hastaneye kaldırılan gencin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Olay, Şanlıurfa-Mardin Karayolu 25'inci kilometresinde bulunan Harran Üniversitesi Osmanbey Kampusünde meydana geldi. İddiaya göre Ziraat Mühendisliği Fakültesi Bahçe Bölümü 1 sınıf öğrencisi olan 21 yaşındaki Serdal T., üniversitenin akşam çıkışında Kantin önünde bekleyen çok sayıda öğrencinin şaşkın bakışları arasında nerede bulduğu öğrenilmeyen bir şişe tineri üzerine döktükten sonra kendisini ateşe verdi.

Biranda alev topuna dönen genç, üniversite görevlileri, itfaiye ve 112 sağlık ekipleri müdahalede bulundu. Vücudunun büyük bölümü yanan Serdal T., çağrılan ambulansla Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine kaldırıldı. Burada yanık bölümü ünitesine alınan gencin hayati tehlikesi olduğu belirtildi. Yaşanan olay üzerine çok sayıda üniversiteli genç ise hastaneye akın etti. Olay yerinde inceleme yapan polis ise kendisini yakan üniversiteli gencin psikolojik sorunları yüzünden böyle bir eylemi gerçekleştirdiğini bildirdi.

ÜNİVERSİTEYE ŞÜPHELİ PAKET İHBARI YAPILDI

Bir şişe tinerle kendisini yakan Ziraat Mühendisliği Fakültesi Bahçe Bölümü öğrencisi Serdal T.'nin hastaneye kaldırılmasının ardından üniversitede şüpheli paket ihbarı yapıldı. İhbar üzerine üniversite kampusüne çok sayıda terörle mücadele ekipleri sevk edildi. Ekipler tarafından kontrol edilen şüpheli paketten kendisini yakan öğrenci Serdal T.'ye ait olan kıyafetler çıktı.

Öte yandan polis, İmralı'da ömür boyu hapis cezasını çeken PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın Suriye'den çıkarılışının yıldönümü dolayısıyla kent genelinde ve Harran Üniversitesi'nin Osmanbey ile Eyübiye Kampusü'nde güvenlik tedbirleri alması dikkat çekti.

 

 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@