Uğur Mumcu unutlmadı

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, ölümünün 23. yılında Batıkent Uğur Mumcu Parkı'nda düzenlenene törenle anıldı. 23 yıl önce arabasına konulan bombanın patlaması sonucu yaşamını yitiren gazeteci ve yazar Uğur Mumcu, Başkent'te düzenlenen törenle anıldı. Törene Y

Gündem 24.01.2016, 15:55
Uğur Mumcu unutlmadı

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, ölümünün 23. yılında Batıkent Uğur Mumcu Parkı'nda düzenlenene törenle anıldı.

23 yıl önce arabasına konulan bombanın patlaması sonucu yaşamını yitiren gazeteci ve yazar Uğur Mumcu, Başkent'te düzenlenen törenle anıldı. Törene Yenimahalle Belediye Başkanvekili Mehmet Kartal, Batıkent Birlikteliği üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri ve sivil toplum örgütleri katıldı. Törende saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunarak, anıta çelenk bırakıldı. Uğur Mumcu anısına genç bir kız şiir okudu.

Anma töreninde konuşan Yenimahalle Belediye Başkanvekili Mehmet Kartal, "Uğur Mumcu'yu anlamak, Uğur Mumcu'nun mücadele ettiği iki hedefi doğru kavramaktan geçiyor. Uğur Mumcu bölücülüğe de, gericiliğe de karşıydı" dedi.

Açıklamaların ardından anma töreni Uğur Mumcu Sokak'ta devam etti.

Uğur Mumcu unutlmadı

Yorumlar (1)
ali duran 5 yıl önce
Unutulcak gibi değilki hele Tarikatlar için yazdığı kitap evlere şenlik o kadar korkuyorduki bu batıl rejim bir gün yıkılacak diye hak galip gelecek diye.28 Şubat Post modern darbesini gerçekleştiren güruh düşünüyordiki bu batıl artık 1000 yıl devam eder diyorlardı şimdiden sac ayakları çatıdamaya başladı bile.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@