7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Twitter Kapatıldı!

BTK'nın site bilgileri sorgu sayfasında www.twitter.com adresi sorgulandığı zaman site hakkında alınan mahkeme kararları ile birlikte "TİB tarafından koruma tedbiri uygulanmaktadır" ibaresi yayınlanıyor.BAŞBAKANLIK'TAN AÇIKLAMABaşbakanlık Basın Müşavirliğ

Gündem 21.03.2014, 00:31
Twitter Kapatıldı!

BTK'nın site bilgileri sorgu sayfasında www.twitter.com adresi sorgulandığı zaman site hakkında alınan mahkeme kararları ile birlikte "TİB tarafından koruma tedbiri uygulanmaktadır" ibaresi yayınlanıyor.

BAŞBAKANLIK'TAN AÇIKLAMA

Başbakanlık Basın Müşavirliği, Başbakan Erdoğan'ın Bursa'daki "Twitter, mwitter kökünü kazıyacağız" sözlerine açıklık getirdiler.

“Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Bursa mitingindeki konuşmasında Twitter hususunda kullandığı ifadelerde, hukuki bir duruma işaret edilmektedir.

Halihazırdaki durumda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı linklerin kaldırılmasına ilişkin mahkemelerden çıkarmış oldukları kararların uygulanması konusunda Twitter yetkililerinin duyarsız kaldıkları bir süreç söz konusudur. Nitekim bu süreç zarfında mahkeme kararları doğrultusunda TİB gerekli girişimlerde bulunmuş, ancak Twitter yetkilileri bu taleplere duyarsız kalmıştır. 

Mahkeme kararlarını umursamama, hukukun gereğini yerine getirmeme biçimindeki bu tutumda bir değişiklik gözlenmemesi halinde, vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için teknik olarak, Twitter'e erişimin engellenmesinden başka çare kalmayabileceği belirtilmektedir.


Başbakanımız da Bursa'daki konuşmasından bu olguya dikkati çekmiş bulunmaktadır”

AÇIKLAMADAN SONRA TWITTER KAPATILDI

Başbakanlık'tan yapılan yapılan  açıklamadan sonra Twitter'a erişim kesildi. Türkiye'nin büyük bir kesiminde Twitter'a ulaşımın sağlanamadığı belirtiliyor. Ayrıca Twitter'ın mobil aplikasyonu da şu anda çalışmıyor.


Yorumlar (19)
EMRE NEHIR 8 yıl önce
Facebookta pkklıların resimlerine müdahale edemeyenler twitteri kapattılar
altan yıldız 8 yıl önce
sırada facebook var seçımden sonra onuda kapatacaklar ınsanlların özgürlüğünü elınden almak bun a denır
Ö. İlker Özgür 8 yıl önce
Diktatörlükle yönetilen ülkelerde normal bir durum.
Coder 8 yıl önce
Korkunun ecele faydası yok !
sungur aslan 8 yıl önce
25 martta çok büyük başbakanla ilgili kasetler çıkacaktı. bunları engellemek için yaptılar büyük ihtimalle. demokratik ülkeye bakın hale. boşuna adama diktatör demiyorlardı. ama halka hala anlatamıyoruz bunu.
umut kaçar 8 yıl önce
dünyanın hangi ülkesinde böyle bir yasak var....
recep ayar 8 yıl önce
Dogru olan yapilti. Hic bir kimsenin baska birilerinin mahremine girmeye hakki yoktur.
Burçak Sağlam 8 yıl önce
diktatörlükler böyle davranışlarla başlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@