Türkiye'ye çok ağır suçlama!

 İran medyası, Türkiye’ye yönelik tartışma yaratan iddialarını sürdürüyor. Fars Haber Ajansı (FNA) “Türkiye, ABD'nin ve İsrail’in, İran’ın Kürtlerin Tahran hükümetine karşı provoke etme planını uygulamaya koydu” iddiasında bulundu.Fars Haber Ajansı, “Kayn

Gündem 13.01.2013, 15:14
Türkiye'ye çok ağır suçlama!

 

İran medyası, Türkiye’ye yönelik tartışma yaratan iddialarını sürdürüyor. Fars Haber Ajansı (FNA) “Türkiye, ABD'nin ve İsrail’in, İran’ın Kürtlerin Tahran hükümetine karşı provoke etme planını uygulamaya koydu” iddiasında bulundu.

Fars Haber Ajansı, “Kaynaklar, Pazar günü Türk Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ABD ve İsrail’in, PKK’nın yoluyla İran’ın Kürt nüfusunu Tahran’daki hükümete karşı provoke etmeyi öngören planını uygulamaya başladığını açıkladılar” savlarına yer verdi.

Türk istihbaratının İmralı’da Abdullah Öcalan ile yaptığı görüşmelere dikkat çekilen haberde şöyle devam edildi: “Bir PKK kaynağı, FNA’ya, ‘Batı’nın İslam Cumhuriyetine yaptırımlarının oldukça yavaş ve sonuçsuz niteliğinden bıkan Amerikalılar ve İsrailliler, Türk Başbakanına, Batı İran’daki Kürt nüfusunu Tahran hükümetine karşı provoke etmesi ve harekete geçirmesi iin baskı yapıyorlar' dedi.”


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
adil türk 7 yıl önce
Kürt nufusu bölgede adeta maşa gibi kullanılıyor.Birde Türkiye.
Ahmet KÖSE 7 yıl önce
Ben bu Boşbakandan her türlü işi beklerim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@