vardallar

Türkiye'den Fransa'ya ilk tepki!

 Paris Ulusal Meclisi'nde sözde Ermeni soykırımına inkar edenler için hazırlanan yasa tasarısının kabul edilmesinin ardından, Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu, istişareler için Ankara'ya çağırılıyor.Büyükelçi Burcuoğlu yarın ilk uçakla Türki

Gündem 22.12.2011, 16:20
Türkiye'den Fransa'ya ilk tepki!

 

Paris Ulusal Meclisi'nde sözde Ermeni soykırımına inkar edenler için hazırlanan yasa tasarısının kabul edilmesinin ardından, Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu, istişareler için Ankara'ya çağırılıyor.

Büyükelçi Burcuoğlu yarın ilk uçakla Türkiye'ye döneceğini söyledi. Fransa'nın büyük bir hesap hatası yaptığını belirten Burcuoğlu Fransakamuoyunun tasarıya şaşırdığını ve Senato'nun daha aklıselim bir karar vermesini beklediğini söyledi.

Büyükelçi Burcuoğlu, Türkiye'nin tutumuyla ilgili açıklama yapacak

Türkiye'nin tepki gösterdiği yasa tasarısının Fransa Milli Meclisi'nde kabul edilmesinin ardından Paris Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu'nun, Ankara'nın bundan sonraki tutumuyla ilgili açıklama yapacağı öğrenildi.

Açıklama, TSİ 18.00'de yapılacak.


Yorumlar (2)
Abdullah muş 10 yıl önce
Arkadaslar batı tamamen bir Hıristiyan toplulugudur. Bunu unutmayalım. Yıllardan beri bizi yönetenler yüzlerini batıya çevirdiler. Ait olduğumuz coğrafyayı unuttuk. Başbakanımızın dünya lideri olduğunu söyleyen arkadaslara diyorum, sarkozy cumhurbaşkanımızın telefonlarına çıkmıyor. Batının nezdinde dünyadaki saygınlığımız bu kadar iste.
Abdullah muş 10 yıl önce
Gökçek Ankara'ya anıt yaptiracakmis. İyi güzel de adama sormazlarmi mensubu bulunduğunuz parti ABD ile Irak'ta, NATO ile Libya'da katliam yaparken nerde idiniz. O zaman da bunlara karsı çıksaydınız şimdi senin ellerini öperdi bu millet. Şimdi yaptığınız milletimizin saf duygularını istismardan öteye geçmez.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@